III Niedziela Adwentu

Witamy w naszej parafii ks. Justyna Ziębińskiego z Warszawy z Kobiałki który poprowadzi rekolekcje adwentowe. Msze św. w dni powszednie od poniedziałku do środy włącznie o godz. 6.30, 9.00, 11.00, 16.00, 18.00 i 20.00. Spowiedź podczas Mszy świętych. Szczegółowy program w gablocie.

Widzimy rugowanie Boga z naszego życia publicznego i osobistego. Przejawem tego jest min. Boże Narodzenie bez Jezusa. My jako katolicy nie dajmy się. Wysyłajmy karty z życzeniami. Kupujmy z wizerunkiem Świętej Rodziny, a składając życzenia odnośmy się do Boga, tak jak chrześcijanie, a nie ateiści. W niektórych krajach Europy jest zakazane posługiwania terminu Boże Narodzenie.

Dziś o godz. 16.00 poświęcenie medalików uczniów ze szkoły z ul. Jana Pawła II.

15 grudnia w środę po Mszy św. o godz. 18.00 Nowenna do Dzieciątka Jezus.

Za tydzień o godz. 12.30 Msza św. zbiorowa do MB Mińskiej. Można przynosić intencje do kancelarii.

Za tydzień 19 grudnia po Mszy św. o godz. 18.00 spotkanie dla kandydatów do bierzmowania.

Podobnie jak w ubiegłych latach zapraszamy rodziny z naszej parafii do świętowania jubileuszów małżeńskich. Będzie to miało miejsce w Niedzielę Świętej Rodziny 26 grudnia w czasie Mszy Św. o godz. 12.30. Prosimy by zgłaszać jubilatów w kancelarii parafialnej lub w zakrystii.

Ministranci rozprowadzają pod chórem sianko. Ofiary będą przeznaczone na fundusz ministrancki.

Młodzież z Ruchu Światło – Życie w następną niedzielę po Mszach o godz. 9.30, 11.00. 12.30 i 18.00 będą sprzedawali domowego wypieku pierniczki. Dochód ze sprzedaży zostanie przeznaczony na wyjazdy rekolekcyjne i rozwój wspólnoty.

Siostry Loretanki rozprowadzają w niedziele w kościele pod chórem opłatki wigilijne. W tygodniu można je nabyć tylko po Roratach pod chórem a także w klasztorze sióstr przy Placu Kilińskiego 8. Informujemy jednocześnie, że siostry nikogo nie upoważniły do roznoszenia opłatków po domach i ostrzegamy przed tymi, którzy pod pretekstem opłatka wchodzą do domu.

Są już do nabycia świece Caritas na stół wigilijny. Są one do nabycia w kościele pod chórem.

Parafialny Zespół Caritas gorąco prosi o przynoszenie i składanie do kosza wystawionego w kościele trwałych artykułów spożywczych oraz środków czystości.  Można też wrzucać datki do skarbony Caritas. Nawet niewielkie. Pod chórem za „co łaska” można nabyć piękne, ręcznie robione ozdoby bożonarodzeniowe. Za pozyskane pieniądze kupimy brakujące artykuły spożywcze. Będziemy przygotowywać paczki dla parafian znajdujących się w trudnej sytuacji życiowej – seniorów, niepełnosprawnych, dzieci i samotnych matek. To ponad 200 osób. Uczyńmy ich święta Bożego Narodzenia radosne i godne. Jesteśmy przekonani, że jak zawsze, możemy liczyć na życzliwość, serce i  otwartość parafian na potrzeby innych. Bóg Zapłać!

Nasza parafia w ostatnim czasie przekazała na Pomoc Kościołowi na wschodzie 5500 zł, za Kościół prześladowany 5700 zł, Seminarium Duchowne 12200 zł, na budowę Kościoła w Miedzeszynie 9700 zł. Wszystkim darczyńcom składamy serdeczne Bóg zapłać.

Prosimy o przestrzeganie w kościele i wokół kościoła zaleceń sanepidu.

W kościele pod chórem jest do nabycia prasa katolicka. W najnowszym numerze tygodnika Idziemy” : Kościół dla zniewolonego narodu – w 2021 r. przypada 40 rocznica wprowadzenia stanu wojennego w Polsce. Kościół po raz kolejny stanął po stronie narodu. Pieniądze i media – Może się wkrótce okazać, że ostatnimi polskimi mediami będą te powiązane z kościołem. Nawet w przypadku zmiany władzy politycznej nie grozi im obce przejęcie. Dlatego ich funkcjonowanie jest w interesie i Polski i Kościoła. W „Gościu Niedzielnym : Nie jesteśmy wszechmogący – to ciekawy wywiad z kard. Dominikiem Duką, prymasem Czech. Miłość w porządku – to o chrześcijańskim miłosierdziu, które nie może być bezmyślnym spełnieniem życzeń każdego.