II Niedziela Adwentu

Witamy w naszej parafii Ojca Misjonarza wraz z Siostrami Szarytkami którzy będą mówić nt. Cudownego Medalika. Połowa tacy będzie przeznaczona na pomoc Kościołowi na wschodzie.

Roraty odprawiane będą w dni powszednie od poniedziałku do soboty o godz. 6.30. Zapraszamy wszystkich a zwłaszcza dzieci do uczestniczenia w Roratach z adwentowymi lampionami. Od poniedziałku do piątku konkurs roratni dla dzieci. Ze względu na Roraty Msza Św. o godz. 7.00 została odwołana. Kolejna Msza Św. będzie o godz. 8.00.

Dziś I niedziela miesiąca i Msza św. zbiorowa o godz. 12.30,  a po Mszy Św. nabożeństwo z procesją.

Dziś na Mszy św. o godz. 16.00 poświęcenie medalików dla uczniów ze Szkoły ul. Dąbrówki i Salezjańskiej.

Dziś po Mszy św. o 18.00 pierwsze spotkanie dla nowych kandydatów do bierzmowania. Kandydaci od I klasy szkoły ponadpodstawowej.

Dziś 5 grudnia wyjazd z naszej parafii na sztukę teatralną pt. „Pan przemówił” do naszego seminarium w Warszawie. Wyjazd o godz. 13.40 z parkingu przy ul. Kościelnej 1.

Grupa świeckich zaprasza na modlitwę różańcową w intencji osób mundurowych broniących wschodniej granicy Polski. Chcemy publicznie okazać moralne i modlitewne wsparcie funkcjonariuszom i ich rodzinom w tym trudnym przedświątecznym czasie. Różaniec odbędzie się dziś 5 grudnia o godz. 15.00 przed Starostwem Powiatowym.

8 grudnia Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP, święto patronalne młodzieży żeńskiej. Msze Św. o godz. 6.30, 8.00, o 11.45 godzinki, Msza Św. zbiorowa i Godzina Łaski. O 18.00 będzie Msza Św. w święto patronalne Bielanek. W środę z racji uroczystości kancelaria parafialna będzie nieczynna.

10 grudnia wspomnienie MB Loretańskiej. Z racji święta naszych sióstr Loretanek życzymy im opieki Matki Bożej i błogosławieństwa Bożego w ich posłudze.

Za tydzień 12 grudnia w niedzielę rozpoczynamy rekolekcje adwentowe, które poprowadzi ks. Justyn Ziębiński z Warszawy. Msze św. w dni powszednie o godz. 6.30, 9.00, 11.00, 16.00, 18.00 i 20.00. Szczegółowy program w gablocie. Zachęcamy już od jutra, by wyspowiadać się, gdyż w czasie rekolekcji nie będzie dodatkowych księży.

Za tydzień o godz. 16.00 poświęcenie medalików uczniów ze szkoły z ul. Jana Pawła II.

Za tydzień o godz. 12.30 Msza św. zbiorowa. Można przynosić intencje do kancelarii.

Podobnie jak w ubiegłych latach zapraszamy rodziny z naszej parafii do świętowania jubileuszów małżeńskich. Będzie to miało miejsce w Niedzielę Świętej Rodziny 26 grudnia w czasie Mszy Św. o godz. 12.30. Prosimy by zgłaszać jubilatów w kancelarii parafialnej lub w zakrystii.

Ministranci rozprowadzają pod chórem sianko. Ofiary będą przeznaczone na fundusz ministrancki.

Zespół Caritas gorąco prosi o włączenie się w świąteczne dzieło pomocy parafianom znajdującym się w trudnej sytuacji życiowej. To ponad 200 osób – w tym seniorzy, niepełnosprawni, dzieci i samotne matki. Uczyńmy ich święta Bożego Narodzenia radośniejsze i godniejsze. Prosimy o przynoszenie i składanie do kosza wystawionego w kościele trwałych artykułów spożywczych oraz środków czystości.  Można też wrzucać datki do skarbony Caritas. Nawet niewielkie. Kupimy za nie brakujące artykuły.  Jesteśmy przekonani, że jak zawsze, możemy liczyć na życzliwość, serce i  otwartość parafian na potrzeby innych. Bóg Zapłać!

Siostry Loretanki rozprowadzają w niedziele w kościele pod chórem opłatki wigilijne. W tygodniu można je nabyć tylko po Roratach pod chórem a także w klasztorze sióstr przy Placu Kilińskiego 8. Informujemy jednocześnie, że siostry nikogo nie upoważniły do roznoszenia opłatków po domach i ostrzegamy przed tymi, którzy pod pretekstem opłatka wchodzą do domu.

Są już do nabycia świece Caritas na stół wigilijny. Są one do nabycia w kościele pod chórem.

Dziękujemy emerytce z naszej parafii za ofiarowanie 200 zł na potrzeby naszego kościoła.

Dziękujemy za nakrętki i prosimy o dalsze ich przynoszenie.

Prosimy o przestrzeganie w kościele i wokół kościoła zaleceń sanepidu.

W kościele pod chórem jest do nabycia prasa katolicka. W najnowszym numerze tygodnika Idziemy” : Pamięć o Lepanto. O niemieckich obozach koncentracyjnych dla polskich dzieci. Unia Europejska a Nauka Społeczna Kościoła. W „Gościu Niedzielnym : O małym bracie męczenniku z Tunezji. Fundusze na walkę z Kościołem.