I Niedziela Adwentu

Dziś rozpoczynamy Adwent, czas oczekiwania na powtórne przyjście Chrystusa na ziemię oraz przygotowywanie do Uroczystości Narodzenia Pańskiego. Adwentem rozpoczynamy nowy Rok Liturgiczny i Kościelny.

Roraty odprawiane będą w dni powszednie od poniedziałku do soboty o godz. 6.30. Zapraszamy wszystkich a zwłaszcza dzieci do uczestniczenia w Roratach z adwentowymi lampionami. Od poniedziałku do piątku konkurs roratni dla dzieci. Ze względu na Roraty Msza Św. o godz. 7.00 została odwołana. Kolejna Msza Św. będzie o godz. 8.00.

Dziś taca jest przeznaczona na budowę kościoła w Miedzeszynie. Za wszelkie ofiary składany Bóg zapłać.

Dziś na Mszy św. o godz. 16.00 poświęcenie medalików dla uczniów ze Szkoły z ul Siennicka.

We wtorek święto św. Andrzeja Apostoła.

W tym tygodniu przypada I czwartek,  I piątek i I sobota miesiąca. Spowiedź w czasie Mszy świętych. W I piątek miesiąca po Mszy św. o godz. 18.00, Nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa. W sobotę o godz. 6.30 będzie Msza Św. wynagradzająca Niepokalanemu Sercu Maryi za grzechy świata, a po Mszy Św. różaniec z rozważaniami, o godz. 17.30 różaniec a po Mszy św. spotkanie Rodzinnych Róż Różańcowych.

Z dniem 1 grudnia w każdą 1 i 3 środę miesiąca będzie przyjmowała w naszej poradni rodzinnej, nieodpłatnie Pani Psycholog – Terapeuta Anna Padzik w sprawach małżeńskich, rodzinnych i wychowawczych oraz sprawach dzieci i młodzież w godz. 16.00 – 19.00. W najbliższą środę P. Anna zaprasza w godz. 16.00 – 19.00.

Wspólnota Odnowy w Duchu Świętym „Nazaret”, zaprasza wszystkich w najbliższy czwartek po wieczornej Eucharystii na Adorację Najświętszego Sakramentu połączoną  z modlitwą, rozważaniem Słowa Bożego oraz śpiewem.

Za tydzień I niedziela miesiąca i Msza św. zbiorowa o godz. 12.30,  a po Mszy Św. nabożeństwo. Można przynosić intencji na Msze św. do kancelarii.

Za tydzień przyjedzie do nas Ojciec Misjonarz wraz z Siostrami Szarytkami i będzie mówić nt. Cudownego Medalika. Połowa tacy będzie przeznaczona na pomoc Kościołowi na wschodzie.

5 grudnia na Mszy św. o godz. 16.00 poświęcenie medalików dla uczniów ze Szkoły ul. Dąbrówki i Salezjańskiej.

W przyszłą niedzielę po Mszy św. o 18.00 pierwsze spotkanie dla nowych kandydatów do bierzmowania. Kandydaci od I klasy szkoły ponadpodstawowej.

W niedzielę 5 grudnia organizowany jest z naszej parafii wyjazd na sztukę teatralną pt. „Pan przemówił” wystawioną przez kleryków III roku naszego Wyższego Seminarium Duchownego. Wyjazd o godz. 13.40 z parkingu przy ul. Kościelnej, powrót ok. 18.00, koszt 20 zł. Zapisy w zakrystii po Mszach św. lub kancelarii parafialnej. Serdecznie zapraszamy.

Grupa świeckich zaprasza na modlitwę różańcową w intencji osób mundurowych broniących wschodniej granicy Polski. Chcemy publicznie okazać moralne i modlitewne wsparcie funkcjonariuszom i ich rodzinom w tym trudnym przedświątecznym czasie. Różaniec odbędzie się 5 grudnia o godz. 15.00 przed Starostwem Powiatowym.

Siostry Loretanki rozprowadzają w niedziele w kościele pod chórem opłatki wigilijne. W tygodniu można je nabyć tylko po Roratach pod chórem a także w klasztorze sióstr przy Placu Kilińskiego 8. Informujemy jednocześnie, że siostry nikogo nie upoważniły do roznoszenia opłatków po domach i ostrzegamy przed tymi, którzy pod pretekstem opłatka wchodzą do domu.

Są już do nabycia świece Caritas na stół wigilijny. Są one do nabycia w kościele pod chórem.

Zespół Caritas gorąco prosi o włączenie się w dzieło pomocy parafianom znajdującym się w trudnej sytuacji życiowej. To ponad 200 osób – w tym seniorzy, niepełnosprawni, dzieci i samotne matki. Z powodu pandemii i inflacji,  liczba potrzebujących rośnie.

Uczyńmy ich święta Bożego Narodzenia radośniejsze i godniejsze.

Prosimy o przynoszenie i składanie do kosza wystawionego w kościele trwałych artykułów spożywczych oraz środków czystości.  Można też wrzucać datki do skarbony Caritas. Nawet niewielkie.

Jesteśmy przekonani, że jak zawsze  możemy liczyć na życzliwość parafian, serce i  otwartość na potrzeby innych. Bóg Zapłać!

Bóg zapłać 20 osobom za ofiarę wpłacane na konto parafialne pod hasłem: Cele kultu religijnego, które można odliczyć od podatku. W sumie 1110 zł za wrzesień i październik.

Dziękujemy za nakrętki i prosimy o dalsze ich przynoszenie.

Prosimy o przestrzeganie w kościele i wokół kościoła zaleceń sanepidu.

W kościele pod chórem jest do nabycia prasa katolicka. W najnowszym numerze tygodnika Idziemy” : Czasy ostateczne – pojęcie czasów ostatecznych w rozważaniach ks. Prof. Waldemara Chrostowskiego. Strach pod granicą – o emigrantach za wschodniej granicy. Józef patron cierpiących - rozważa ks. dr Jacek Stefański, biblista. W „Gościu Niedzielnym : W Bogu znalazł siłę – o beatyfikacji bł. Ks. Jana Machy. Świetlista ściana  - o sanktuarium Cudownego Medalika w Zakopanem – Olczy.