Uroczystość Chrystusa Króla

Dziś Uroczystość Chrystusa Króla. Po komunii św. oddamy się, nasze rodziny i naszą parafię Chrystusowi Królowi Wszechświata. W tym dniu udziela się odpustu zupełnego wiernym, którzy odmówią akt poświęcenia rodzaju ludzkiego Chrystusowi Królowi O Jezu najsłodszy Odkupicielu.

Dziś taca będzie przeznaczona na nasze Seminarium Duchowne w Warszawie. Módlmy się o nowe i święte powołania do Służby Bożej również z naszej parafii.

Dziś o godz. 12.30 Msza św. zbiorowa do MB Mińskiej.

Dziś na Mszy św. o godz. 16.00 poświęcenie medalików dla uczniów ze Szkoły Podstawowej Stara Niedziałka 1,5,6.

W poniedziałek 22 listopada, przypada wspomnienie św. Cecylii, patronki muzyki kościelnej. Panu organiście i dyrygentowi naszemu, kantorom, muzykom i śpiewającym w scholach i zespołach muzycznych naszej parafii życzymy, by święta Cecylia wypraszała obfitość łask Bożych oraz  radość z dzielenia się swymi zdolnościami. Wyrażamy wdzięczność za ubogacanie liturgii w naszym kościele.

Dnia 23 listopada w wtorek o godz. 18.00 Msza Św. Grupy Modlitwy Ojca Pio poprzedzona różańcem o 17.30.

W środę o godz. 18.00 odbędzie się bierzmowanie w naszej parafii. Bierzmowania dokona nasz Ordynariusz ks. bp Romuald Kamiński. Wcześniej ok. 17.15 Ks. Biskup dokona poświęcenia kolumbarium na naszym cmentarzu parafialnym.

Za tydzień Adwent czas pobożnego i radosnego przygotowania do uroczystości Narodzenia Pańskiego. W tych dniach powstrzymujemy się od  wesel i zabaw.

28 listopada na Mszy św. o godz. 16.00 poświęcenie medalików dla uczniów ze Szkoły z ul Siennicka.

Za tydzień taca będzie przeznaczona na budowę kościoła w Miedzeszynie.

Siostry Loretanki od przyszłej niedzieli będą rozprowadzać opłatki wigilijne w kościele pod chórem. W tygodniu można je nabyć tylko po Roratach w zakrystii, a także w klasztorze sióstr przy Placu Kilińskiego 8. Informujemy jednocześnie, że siostry nikogo nie upoważniły do roznoszenia opłatków po domach i ostrzegamy przed tymi, którzy pod pretekstem opłatka wchodzą do domu.

W niedzielę 5 grudnia organizowany jest z naszej parafii wyjazd na sztukę teatralną pt. „Pan przemówił” wystawioną przez kleryków III roku naszego Wyższego Seminarium Duchownego. Wyjazd o godz. 13.40 z parkingu przy ul. Kościelnej, powrót ok. 18.00, koszt 15 zł. Zapisy w zakrystii po Mszach św. lub kancelarii parafialnej. Serdecznie zapraszamy.

Przed kościołem jest bardzo ciekawa wystawa Mińsk Mazowiecki w XX-leciu międzywojennym. Dziękujemy Panu posłowi Danielowi Milewskiemu, za bezpłatne zainstalowanie tej wystawy.

Bóg zapłać za ofiary na kościół prześladowany w wysokości 2200 zł, a na budowę kościoła w Mistowie 13200 zł.

W kościele pod chórem jest do nabycia prasa katolicka. W najnowszym numerze tygodnika Idziemy” : Tron dla Jezusa – Dlaczego mówi się o intronizacji Jezusa Chrystusa Króla, skoro Jego panowanie nie wynika z naszej koronacji? Jak odzyskać młodzież? – wywiad z bp Suchodolskim. I o parafii  Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Dębem Wielkim. W „Gościu Niedzielnym : Film dokumentalny o tragicznych losach błogosławionego ks. Jana Machy.