XXXII Niedziela Zwykła

Dziś o godz. 12.30 z racji I niedzieli miesiąca będzie procesja wewnątrz kościoła.

Bóg zapłać ks. Marcinowi za Słowo Boże, po Mszy św. przed kościołem będzie możliwość złożenia ofiary na budowę kościoła w Mistowie.

Dziękujemy pewnej rodzinie za ofiarę 500 zł na potrzeby Kościoła.

Trwa remont prospektu organowego. Zostało ukończone kolumbarium na naszym cmentarzu parafialnym. Poświęcenia dokona ks. Bp Romuald Kamiński nasz Ordynariusz 24 listopada po południu. W związku z kolumbarium planuję przeniesienie kontenerów bliżej rzeki, a także przesunięcie bramy też bliżej rzeki.

We wtorek święto rocznicy poświęcenia Bazyliki Laterańskiej.

W czwartek 11 listopada przypada 103 rocznica odzyskania przez Polaków niepodległości. Msze św. jak w niedzielę. Nie będzie Mszy św. o godz. 16.00. O godz. 12.30 Msza św. w intencji Ojczyzny zamówiona przez naszego burmistrza. Po niej uroczystości na Starym Rynku. Szczegóły na plakacie w gablocie. Kancelaria parafialna w tym dniu nieczynna.

Za tydzień 1/3 tacy będzie przeznaczona na Kościoły prześladowane min. w Chinach, Korei Północnej, czy w krajach muzułmańskich.

Za tydzień o godz. 12.30 Msza św. zbiorowa. Można przynosić intencje do kancelarii, a o godz. 16.00 poświęcenie medalików dzieci klas III  Szkoły nr 3 im. Św. Jana Pawła II.

Parafialny Zespół Caritas serdecznie dziękuję Dyrekcji, nauczycielom  i uczniom Szkoły Podstawowej Nr 4 im. Powstańców Styczniowych za przekazaną nam żywność i środki czystości, które zebrała szkolna społeczność.  Wszystkim i każdemu z osobna. Bardzo dziękujemy Panu Wojciechowi Jakubowskiemu organizatorowi i koordynatorowi tej zbiórki. Dzięki Wam wesprzemy wielu naszych podopiecznych. Wierzymy i wiemy, że dobro wraca. Bóg Zapłać za wszystko!

W kościele pod chórem jest do nabycia prasa katolicka. W najnowszym numerze tygodnika Idziemy” Jak kochać Ojczyznę – mówienie o miłości wielu Polaków dzisiaj drażni. Może dlatego, że nie rozumieją jej źródła i znaczenia? Kapelani w mundurach – Wspierają duchowo tych, którzy na co dzień bronią kraju lub pilnują bezpieczeństwa publicznego. Na czym polega praca księży w mundurach? : W „Gościu Niedzielnym: Tam wyrosną zmysły – to reportaż o pracy sióstr bł. Matki Czackiej z dziećmi niewidomymi. Współpracownicy Hanika – to o ludziach, którzy współpracowali z ks. Janem Masze, wkrótce błogosławionym. Jest również do nabycia „Głos Ojca Pio”.