Uroczystość Rocznicy Poświęcenia Kościoła

Jakaś część ludzi obecnie świętujących Halloween  uważa, że to jedynie „dobra zabawa”. Prawda jest jednak taka, że biorąc w niej udział lub pozwalając na to swoim dzieciom, kultywują prastare pogańskie obrzędy łączące w sobie demoniczne praktyki, co nazwane jest w Piśmie Świętym bałwochwalstwem. Zanim wybierzesz się sam, puścisz swoje dzieci, lub zorganizujesz taką „zabawę”, zastanów się czemu ma to służyć.

1 listopada porządek niedzielny. Po Mszy Św. o godz. 11.00 wyruszy procesja modlitewna do pięciu stacji, gdzie będzie modlitwa za zmarłych poleconych w wypominkach jednorazowych z 1 XI. Nie będzie Mszy Św. o godz. 16.00.

2 listopada Msze św. o godz. 6.30, 8.00, 9.30 i 18.00. O godz. 17.00 w kościele modlitwa za zmarłych polecanych w wypominkach jednorazowych z 2 XI. Po Mszy Św. o godz. 18.00 procesja różańcowa na cmentarz.

Przez listopad można uzyskać odpust zupełny za 1 duszę czyśćcową. Warunki to być w stanie łaski uświęcającej, nie mieć przywiązania do grzechu ciężkiego, nawiedzić cmentarz i pomodlić się za zmarłych.

W kancelarii oraz po chórem przyjmujemy na wypominki roczne, jednorazowe oraz listopadową Mszę Św. gregoriańską zbiorową. Msza św. gregoriańska za zmarłych będzie odprawiana przez cały listopad w tygodniu o godz. 8.00, a w niedzielę o 18.00.

W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. Spowiedź na Mszach Św. W sobotę po Mszy Św. o godz. 7.00 różaniec pierwszo sobotni z rozmyślaniem. Po Mszy Św. o godz. 18.00 spotkanie rodzinnych kół różańcowych.

Dziękujemy bardzo pewnej pani za ofiarowanie żółtych chryzantem w doniczkach do przyozdobienia ołtarzy.

Dziękujemy bardzo panu Zbigniewowi Wocial, który odłożył inną pacę i w trybie pilnym budowlanym uporządkował teren parafialny przy wjeździe na cmentarz.

Bóg zapłać za składane ofiary na konto parafialne, a także dwom rodzinom za ofiary 700 zł na uporządkowanie terenu cmentarza przy rzece Srebrnej.

Za dzisiejsze ofiary na dom katechetyczny wszystkim ofiarodawcom składamy serdeczne Bóg zapłać.

Za tydzień po Mszy św. będzie możliwość złożenia ofiary na budowę kościoła w Mistowie.

Za tydzień o godz. 16.00 poświęcenie medalików Szkoły z ul. Dąbrówki i Salezjańskiej.

Zmarł nasz parafianin ks. Waldemar Krasny. Długie lata pracował we Francji, ale gdy miał urlop zawsze odwiedzał naszą parafię i kościół. Był ze Zgromadzenia Księży Misjonarzy Wincentego a Paulo. Msza św. w jego intencji zostanie odprawiona w  naszym kościele 1 XI o godz. 12.30.

W kościele pod chórem jest do nabycia prasa katolicka. W najnowszym numerze tygodnika Idziemy” : Prawda o czyśćcu – Jak możemy pomagać duszom w oczyszczeniu czyśćca? Cmentarz miejscem modlitwy – Jaki duchowy sens ma uroczystość Wszystkich Świętych. I wspomnienia Wszystkich Wiernych Zmarłych. W „Gościu Niedzielnym: Złoty Klucz – to artykuł jak dobrze umrzeć. Mała Polska w ojczyźnie – to o Polskim Domu Sióstr Elżbietanek. W „Miłujcie się” : Dar życia wiecznego.