XXVII Niedziela Zwykła

Przez cały rok akademicki będzie miał praktyki diakońskie alumn 6 roku naszego Seminarium Duchownego w Warszawie ks. Diakon Mateusz Kania. Wspierajmy go w modlitwie i módlmy się o nowe powołania do stanu duchownego.

Dziś taca będzie przeznaczona na utrzymanie domu rekolekcyjnego św. Faustyny w Ostrówku.

Dziś konferencja przed chrzcielna o godz. 17.00 w budynku parafialnym.

Dziś  na Mszy św. o godz. 16.00 poświęcenie różańców dla dzieci ze szkoły podstawowej nr 3 im. Jana Pawła II.

Dziś I niedziela miesiąca i Msza św. zbiorowa o godz. 12.30,  a po Mszy Św. nabożeństwo, a po nim procesja eucharystyczna wokół kościoła. W sposób szczególny zapraszamy  zespoły procesyjne.

W poniedziałek wspomnienie św. Franciszka z Asyżu.

We wtorek wspomnienie św. Faustyny Kowalskiej.

We wtorek 5 października o godz. 19.00 kurs przedmałżeński.

W czwartek wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Różańcowej. Od 4 października rozpocznie się różaniec dla dzieci. Będzie on o godz. 17.15 od poniedziałku do piątku z konkursem, a po Mszy Św. o godz. 18.00 różaniec dla dorosłych. Natomiast w niedzielę różaniec będzie o godz. 17.00. Odmawiając różaniec pobożnie zwłaszcza w kościele, można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

W piątek 8 października wyrusza autokar pielgrzymkowy do Loretto. Wyjazd o godz. 9.00. Powrót ok. 17.00. Koszt z ubezpieczeniem 30 zł. Jest jeszcze kilka miejsc.

Za tydzień w Niedzielę „Dzień Papieski”. Przed kościołem będzie możliwość złożenia ofiar na stypendia im. Św. Jana Pawła II dla ubogiej ale uzdolnionej młodzieży.

Za tydzień w niedzielę na Mszy św. o godz. 16.00 Msza św. w intencji pracowników i uczniów Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 1 z ul. Dąbrówki, z racji 100 rocznicy powstania oraz poświęcenie różańców dla dzieci z tej szkoły.

Parafialny Zespół Caritas składa serdeczne Bóg Zapłać wszystkim, którzy wsparli loterię fantową. Harcerzom za wypożyczenie namiotu. Wolontariuszom za jego rozstawienie i obsługę loterii. Także tym, którzy podarowali fanty oraz tym, którzy kupowali losy. Dochód z loterii wyniósł pięć tysięcy dwieście czterdzieści złotych, Zostanie przeznaczony na pomoc potrzebującym.

W kościele pod chórem jest do nabycia prasa katolicka. W najnowszym numerze tygodnika Idziemy” : Różaniec po męsku – Rośnie nowa siła Kościoła – zastępy młodych, dojrzałych rozmodlonych mężczyzn. Doświadczenia panów, którzy różaniec odkryli w dorosłym życiu. Zawierzamy się Józefowi – 7 października abp Stanisław Gądecki dokona zawierzenia Narodu i Kościoła w Polsce św. Józefowi. W  „Gościu Niedzielnym: Malarz Miłosiernego – Prawda i fałsz o Eugeniuszu Kazimirowskim. Za życia niedoceniony, po śmierci zapomniany arcytrudny poeta Norwid stał się częścią popkultury.