XXVI Niedziele Zwykła

Dziś obchodzony jest światowy dzień migranta i uchodźcy dlatego też ofiary zbierane na tacę będą przeznaczone na pomoc mieszkańcom Afganistanu.

Dziś w niedzielę o 9.30, 11.00 i 12.30 młodzież z Ruchu Światło- Życie z naszej parafii będzie sprzedawać własnoręcznie zrobione ciasta. Dochód ze sprzedaży zostanie przeznaczony na rozwój wspólnoty oraz wyjazdy wakacyjne. Ofiara dobrowolna.

Dziś i 3 października w mińskim kinie Muza o godz. 15.30 będzie grany film Wyszyński – zemsta czy przebaczenie opowiadający mało znaną historię kapelana Powstania Warszawskiego Ks. Stefana Wyszyńskiego – przyszłego Prymasa Polski, nazwanego Prymasem Tysiąclecia, który niedawno został ogłoszony błogosławionym.

We wtorek 28 września o godz. 19.00 kurs przedmałżeński.

W tym tygodniu przypada I piątek i I sobota miesiąca. Spowiedź w czasie Mszy świętych. W I piątek miesiąca po Mszy św. o godz. 18.00, Nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa. W sobotę o godz. 7.00 będzie Msza Św. wynagradzająca Niepokalanemu Sercu Maryi za grzechy świata, a po Mszy Św. różaniec z rozważaniami, a po Mszy Św. o godz. 18.00 spotkanie Rodzinnych Róż Różańcowych połączone z modlitwą różańcową.

Od 4 października rozpocznie się różaniec dla dzieci. Będzie on o godz. 17.15 od poniedziałku do piątku z konkursem, a po Mszy Św. o godz. 18.00 różaniec dla dorosłych. Natomiast w niedzielę różaniec będzie o godz. 17.00. Odmawiając różaniec pobożnie zwłaszcza w kościele, można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

Za tydzień Konferencja przed chrzcielna o godz. 17.00 w budynku parafialnym.

W przyszłą niedzielę 3 października o godz. 16.00 poświęcenie różańców dla dzieci ze szkoły podstawowej nr 3 im. Jana Pawła II.

Za tydzień I niedziela miesiąca i Msza św. zbiorowa o godz. 12.30,  a po Mszy Św. nabożeństwo, a po nim procesja eucharystyczna wokół kościoła. W sposób szczególny zapraszamy  zespoły procesyjne. Można przynosić intencji na Msze św. do kancelarii.

Za tydzień taca będzie przeznaczona na dom św. Faustyny w Ostrówku.

Parafialny Zespół Caritas, jak co roku, zorganizował loterię fantową. Każdy los wygrywa!  Cały dochód z loterii zostanie przeznaczony na pomoc podopiecznym Caritas, potrzebującym naszej życzliwości  i wsparcia. Każdy może pomóc! Także za „co łaska” można zaopatrzyć się w nową, ładną odzież dziecięcą i buciki. Uzyskany w ten sposób dochód zostanie przeznaczony na pomoc  seniorom. Wszystkim, którzy wspierają działania Caritas i jego podopiecznych składamy serdeczne Bóg Zapłać!

Bóg zapłać za ofiary na konto, przelane na kościół w wysokości 1000 zł od trzech rodzin.

Nasz Ks. Proboszcz został mianowany Dziekanem dekanatu Mińsk Mazowiecki Narodzenia NMP.

8 października tego roku organizowana jest pielgrzymka do Loretto. Wyjazd o godz. 9.00. Powrót ok. 17.00. Koszt z ubezpieczeniem 30 zł.

Burmistrz Miasta Mińsk Mazowiecki, Pan Marcin Jakubowski, przypomina o trwającym Narodowym Spisie Powszechnym Ludności. Spis kończy się 30 września 2021. Dziś od godz. 8.00 do 18.00 zaprasza do Miejskiego Domu Kultury przy ul. Warszawskiej 173 oraz w godz. 11.00 – 17.00 będzie czekał spioskobus przy ul. Kościuszki 2 (naprzeciw Starostwa Powiatowego). Zapraszamy wszystkich tych, którzy się jeszcze nie spisali.

W kościele pod chórem jest do nabycia prasa katolicka. W najnowszym numerze tygodnika Idziemy” : Trzy łyżki miodu – Trzeba bardziej doceniać inicjatywy podejmowane przez świeckich katolików, owe małe wspólnoty. Franciszek na Słowacji – Wizytę papieża na Słowacji w dniach 12- 15 września. W  „Gościu Niedzielnym: Igranie z sondażami – Przywiązujemy wielką uwagę do sondaży. Tymczasem wiele z nich zręcznie manipuluje opinią publiczną. Przebity zakonnik – o św. o. Pio.