XXV Niedziela Zwykła

Dziś taca jest przeznaczona na budowę kościoła w Miedzeszynie. Wszystkim ofiarodawcom składamy serdeczne Bóg zapłać.

We wtorek 21 września o godz. 19.00 rozpocznie się w naszej parafii kurs przedmałżeński.

We wtorek święto św. Mateusza Apostoła. Msze św. o godz. 6.30, 7.00, 8.00 i 18.00.

23 września  w czwartek wspomnienie św. O. Pio, zakonnika. O godz. 18.00 Msza Św. Grupy O. Pio poprzedzona różańcem o godz. 17.30. Po Mszy Św. spotkanie w salce na plebani.

W przyszła niedzielę będzie obchodzony światowy dzień migranta i uchodźcy dlatego też ofiary zbierane na tacę będą przeznaczone na pomoc mieszkańcom Afganistanu.

W przyszłą niedzielę 26 września o godz. 11.00 poświęcenie różańców dla dzieci ze szkoły ul Siennicka, a o godz. 19.00 spotkanie kandydatów obecnie przygotowujących się do Sakramentu Bierzmowania (czyli tych co zaczeli przygotowanie w poprzednim roku).

Za tydzień w niedzielę o 9.30, 11.00 i 12.30 młodzież z Ruchu Światło- Życie z naszej parafii będzie sprzedawać własnoręcznie zrobione ciasta. Dochód ze sprzedaży zostanie przeznaczony na rozwój wspólnoty oraz wyjazdy wakacyjne.

Konferencja przed chrzcielna w 1 i 3 niedzielę miesiąca o godz. 17.00. Najbliższa dziś o godz. 17.00 w budynku parafialnym.

W dniu 3 października w mińskim kinie Muza o godz. 15.30 będzie grany film Wyszyński – zemsta czy przebaczenie opowiadający mało znaną historię kapelana Powstania Warszawskiego Ks. Stefana Wyszyńskiego – przyszłego Prymasa Polski, nazwanego Prymasem Tysiąclecia, który niedawno został ogłoszony błogosławionym.  Sprzedaż biletów już się rozpoczęła.

Parafialny Zespół Caritas składa serdeczne Bóg Zapłać ofiarodawcom fantów na loterię. Loteria odbędzie się w następną niedzielę – to jest 26 września. Jak zawsze przed kościołem. Cały uzyskany dochód przeznaczymy na pomoc podopiecznym Caritas.

Dziękujemy bardzo Panu Posłowi Danielowi Milewskiemu za zorganizowanie przy naszym kościele wystawy poświęconej Bł. Kardynałowi Stefanowi Wyszyńskiemu.

8 października tego roku organizowana jest pielgrzymka do Loretto. Wyjazd o godz. 9.00. Powrót ok. 17.00. Koszt z ubezpieczeniem 30 zł.

Pan Burmistrz Miasta i  Gminy Mińsk Mazowiecki Pan Marcin Jakubowski, przypomina o trwającym Narodowym Spisie Powszechnym Ludności. Spis kończy się 30 września 2021. Dziś  od godz. 8.00 do 20.00 zaprasza do Miejskiego Domu Kultury przy ul. Warszawskiej 173 wszystkich tych, którzy jeszcze się nie spisali.

Dziękujemy za nakrętki i prosimy o ich dalsze przynoszenie.

W kościele pod chórem jest do nabycia prasa katolicka. W najnowszym numerze tygodnika Idziemy” : Plan na wychowanie – Jak dobrze wychować dziecko i czego nie przegapić? Obszerna relacja z uroczystości beatyfikacyjnej kard. Wyszyńskiego i m. Czackiej. Oraz o dawkowaniu witaminy D. W  „Gościu Niedzielnym” : O objawieniach Matki Bożej z La Salette.