XXIII Niedziela Zwykła

Dziś odpust w Sanktuarium w Loretto k. Wyszkowa. Uroczysta Msza Święta pod przewodnictwem bp. Jacka Grzybowskiego o godz. 13.00.

Dziś Ochotnicza Straż Pożarna w Starej Niedziałce zaprasza serdecznie na Piknik Niedziałka żegna lato, który rozpocznie się  Mszą św. o godz. 14.00 przy remizie OSP.

W poniedziałek i wtorek w naszym kościele 40-to godzinne nabożeństwo bezpośrednio przygotowujące nas na odpust parafialny, w święto Narodzenia NMP 8 września. Msze św. ze spowiedziami w trzy dni od poniedziałku do środy o godz.: 6.30, 8.00, 9.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja indywidualna do godz. 18.00, później Msza św. z nauką. W środę z racji Odpustu parafialnego nie będzie czynna kancelaria parafialna.

W poniedziałek o godz. 19.00 na naszym cmentarzu modlitwy z trzema częściami różańca za zmarłych. Poprowadzi go Grupa Modlitewna „Cristeros” z Siedlec. Zakończy się ta modlitwa o godz. 21.00 Apelem Jasnogórskim. We wtorek odbędzie się o godz. 16.30 w naszym kościele modlitwa i adoracja Najświętszego Sakramentu prowadzona przez tą grupę.

We wtorek wspomnienie bł. Ks. Ignacego Kłopotowskiego.

Za tydzień Msza Św. zbiorowa o godz. 12.30. Prosimy o przynoszenie intencji do kancelarii.

W Szkole Podstawowej nr 3 im. Św. Jana Pawła II jest wolny etat dla katechety. Zgłoszenia na ten etat proszę o kontakt z Ks. Proboszczem  par. Narodzenia NMP.

Spotkanie rodziców dzieci przygotowujących się do I komunii św. ze szkoły w Niedziałce nr 1, 5, 6 odbędzie się 9 września o godz. 19.00 w salce domu parafialnego.

W niedzielę poświęcenie tornistrów dla dzieci szkół podstawowych klas I o godz. 11.00.

W niedzielę po Mszy Św. wieczornej o godz. 18.00 spotkanie obecnych kandydatów do sakramentu bierzmowania. Obecność obowiązkowa.

Informujemy, że we wrześniu w niedzielę Mszy św. o godz. 16.00 nie będzie. Będą dopiero od października. Natomiast wraca w dni powszednie Msza św. o godz. 8.00.

We wtorek 21 września o godz. 19.00 rozpocznie się w naszej parafii kurs przedmałżeński.

Konferencja przed chrzcielna w 1 i 3 niedzielę miesiąca o godz. 17.00. Najbliższa 19 września o godz. 17.00 w budynku parafialnym.

Schola parafialna „Kropelki” zaprasza dzieci i młodzież do wspólnego śpiewania. Pierwsze spotkanie organizacyjne odbędzie się w najbliższą sobotę o godz. 9.30 w salce domu parafialnego. Serdecznie zapraszamy, aby uwielbiać Boga śpiewem.

Wobec budowy ogrodzenia cmentarza i zwężenia miejsc parkingowych, planujemy zrobienie parkingu przy placu obok Zakładu Kamieniarskiego. Po odwodnieniu cmentarza będzie tam budowany parking. Poleciliśmy właścicielowi Zakładu kamieniarskiego by całkowicie uprzątnął teren należący do parafii. Jak dobrze pójdzie, to może na 1 listopada powstanie nowy parking.

Diakonia Małżeństw ze Wspólnoty „Nazaret” zaprasza małżeństwa na jednodniowe warsztaty „Jak być szczęśliwym małżeństwem”. Odbędą się one 18 września w Mistowie i zostaną poprowadzone przez Asię i Norberta Dawidczyków - terapeutów i mediatorów rodzinnych. Szczegóły na plakacie w gablocie przed kościołem.

Wspólnota mężczyzn Przeczystego Serca Św. Józefa w Osinach Nowych zaprasza na spotkania w drugi czwartek każdego miesiąca: „Odważnie w drodze ze św. Józefem. Pierwsze spotkanie 9 września o godz. 19.30 w Domu św. Józefa. Szczegóły w gablocie.

Za tydzień ofiary na tacę, będą przeznaczone na nasze Seminarium Diecezjalne w Warszawie.

Dziękujemy za nakrętki i prosimy o ich dalsze przynoszenie.

W kościele pod chórem jest do nabycia prasa katolicka. W najnowszym numerze tygodnika Idziemy”: Kościół na Słowacji – Jak wygląda Kościół na Słowacji i jakie nadzieje wiąże z wizytą papieża Franciszka. Taniec na linie – O roli Prymasa Tysiąclecia dla polski i Europy środkowo-wschodniej. W „Gościu Niedzielnym”: Ryt i zgrzyt – Określenie formy liturgii mają służyć czci Boga – a nie stawiać się przedmiotem czci – z braćmi a nie w Bractwie. Eucharystia ocali świat – O kongresach eucharystycznych i ich celu.