XXII Niedziela Zwykła

Bóg zapłać na dzisiejsze ofiary na tacę, z których  ¼ są  przeznaczone na Katolicki Ośrodek Adopcyjny prowadzony przez naszą diecezję.

W poniedziałek nie będą załatwiane sprawy cmentarne w kancelarii parafialnej.

1 września w środę, przypada 82 rocznica wybuchu II Wojny Światowej. Pamiętajmy w modlitwie za tych, co oddali życie za Ojczyznę.

W środę Msza Święta na rozpoczęcie nowego roku szkolnego o godz. 8.00. Zapraszamy też nauczycieli, dyrektorów szkół oraz poczty sztandarowe. Zachęcamy dzieci, młodzież do spowiedzi na rozpoczęcie roku szkolnego. Przez cały tydzień na Mszach św. spowiedź szczególnie dla dzieci i młodzieży. Jeśli się zwrócimy do Boga, to ustanie pandemia, jeśli nie to mogą nawiedzać nas inne nieszczęścia. Tylko w Bogu ratunek i wspomożenie.

W środę o godz. 19.30 spotkanie dla Katechetów w Domu Parafialnym.

W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek miesiąca i I sobota miesiąca. Spowiedź w czasie Mszy świętych. W I piątek miesiąca po Mszy św. o godz. 18.00, Nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa. W sobotę o godz. 7.00 będzie Msza Św. wynagradzająca Niepokalanemu Sercu Maryi za grzechy świata, a po Mszy Św. różaniec z rozważaniami, a po Mszy Św. o godz. 18.00 spotkanie Rodzinnych Róż Różańcowych połączone z modlitwą różańcową.

W najbliższą sobotę rozpoczniemy Mszą Św. o godz. 9.30 nowy rok formacyjny Służby Liturgicznej Ołtarza. Zapraszamy ministrantów, lektorów, bielanki, sypaczki i scholkę.

Za tydzień I niedziela miesiąca. Po Mszy Św. o godz. 12.30 adoracja i procesja z Najświętszym Sakramentem.

W niedzielę 12 września po Mszy Św. wieczornej o godz. 18.00 spotkanie obecnych kandydatów do Sakramentu Bierzmowania. Obecność obowiązkowa

We wtorek 21 września o godz. 19.00 rozpocznie się w naszej parafii kurs przedmałżeński.

Mieszkańcy Starej Niedziałki i Natolina pragną ufundować jedną stację Drogi Krzyżowej, które były kiedyś w kościele. Ofiary dobrowolne zbierają 2 osoby – Pani Barbara Wilk i Pani Teresa Sulej.

Ochotnicza Straż Pożarna w Starej Niedziałce zaprasza serdecznie na Piknik Niedziałka żegna lato – 5 września, który rozpocznie się  Mszą św. o godz. 14.00 przy remizie OSP.

Odnowa w Duchu Św. „Nazaret” zaprasza serdecznie na pierwsze po wakacjach spotkanie na najbliższy czwartek po wieczornej Eucharystii w kościele. Będzie ono połączone z Adoracją.

Diakonia Małżeństw ze Wspólnoty „Nazaret” zaprasza małżeństwa na jednodniowe warsztaty „Jak być szczęśliwym małżeństwem”. Odbędą się one 18 września w Mistowie i zostaną poprowadzone przez Asię i Norberta Dawidczyków - terapeutów i mediatorów rodzinnych. Szczegóły na plakacie w gablocie przed kościołem.

Informujemy, że we wrześniu w niedzielę Mszy św. o godz. 16.00 nie będzie. Będą dopiero od października. Natomiast wraca w dni powszednie Msza św. o godz. 8.00.

8 września we środę w naszej parafii uroczystość odpustowa pw. Narodzenia Najświętszej Maryi Panny. Poprzedzi je 40-godzinne nabożeństwo w kościele. Szczegóły za tydzień.

Siostry Loretanki serdecznie zapraszają do Sanktuarium w Loretto k. Wyszkowa na doroczną uroczystość odpustową ku czci Matki Bożej Loretańskiej i w 90. rocznicę śmierci bł. ks. Ignacego Kłopotowskiego 5 września Eucharystia – siła i jedność naszych rodzin Uroczysta Msza Święta pod przewodnictwem bp. Jacka Grzybowskiego o godz. 13.00. Początek programu na placu - od godz. 9.00.

Poseł na Sejm Rzeczpospolitej Polskiej Daniel Milewski, Prezes Fundacji Aktywny Mińsk Mazowiecki Krzysztof Miąsko, oraz Prezes Towarzystwa Przyjaciół Mińska Mazowieckiego Marek Łodyga serdecznie zapraszają na koncert „Blask Niepodległej” połączony z uroczystą prezentacją znaczka wydanego przez Pocztę Polską w roku 600-lecia Mińska Mazowieckiego w ramach serii Miasta Polskie. Koncert odbędzie się w piątek 3 września 2021 r. o godz. 19.00 w Sali Koncertowej Miejskiej Szkoły Artystycznej w Mińsku Mazowieckim ul. Jana Pawła II 23. Wstęp wolny – zainteresowanych wydarzeniem zapraszamy po odbiór zaproszeń do zakrystii.

W kościele pod chórem jest do nabycia prasa katolicka. W najnowszym numerze tygodnika Idziemy”: Dlaczego bronię Kościoła?- Kościół nie ma ostatnio dobrej passy, jest wściekle atakowany przez media i wrogie mu środowiska. O tym, dlaczego warto i należy Go bronić pisze ks. Henryk Zieliński. Patron na trudne czasy – O zbliżającej się beatyfikacji kard. S. Wyszyńskiego i matki E. R. Czackiej oraz swoich doświadczeniu choroby opowiada kard. Kazimierz Nycz w rozmowie z Ks. Henrykiem Zielińskim. W „Gościu Niedzielnym”: Świętość wierszem pisana – o zakonnicy z Lasek k. Warszawy, która poznała Jana Pawła II i wynoszonych na ołtarze kard. Wyszyńskiego i matkę Czacką.