XIX Niedziela Zwykła

W ubiegłą środę podjęliśmy 170 pielgrzymów idących z Łomży do Częstochowy. Dziękujemy im za modlitwę i trud. Serdecznie dziękujemy naszemu parafialnemu Caritas za pomoc w organizacji poczęstunku wokół kościoła, a Siostrze Melani i paniom pielęgniarkom za pomoc medyczną. Dziękujemy wszystkim ofiarodawcom wody mineralnej, Panu Gromulskiemu za pieczywo, właścicielom restauracji Pod Różami za 300 zup i ciasto, paniom za przyniesione ciasta, panom za rozstawienie stołów, młodzieży i ministrantom za uprzątnięcie terenu. Paniom, które przygotowały posiłek i przy stołach wydawały.

Dziękujemy bardzo mieszkańcom Starej Niedziałki za przyjęcie pielgrzymów. Kołu Gospodyń Wiejskich za organizację poczęstunku i kanapki, ciasta, napoje gorące, OSP w Starej Niedziałce, a także Panu Gromulskiemu, właścicielowi piekarni, za obfite dary dla pielgrzymów jak pieczywo, ciastka, wodę, soki owocowe. Dziękujemy naszej Policji i Władzom Miasta, Gminy i Powiatu Mińskiego za pomoc i życzliwość.

W tym roku obchodzimy 600 – lecie naszego miasta. Na pamiątkę tego wydarzenia Urząd Miasta Mińsk Mazowiecki oraz Zarząd Zieleni posadził 3 duże lipy na terenie parafialnym od ul. Ogrodowej. Fundatorem tych drzew jest pewna osoba, za co jej dziękujemy. Postaram się umieścić tablicę pamiątkową na kamieniu upamiętniające 600 -lecie miasta.

Dziękujemy bardzo za ofiary na Kościół, za przelewy bankowe ok.1000 zł za lipiec i 650 zł od parafianki.

Są jeszcze wolne miejsca na dwudniową pielgrzymkę do Lichenia. Przypominamy, że wyjazd 17.08 w środę o godz. 6.00 spod domu parafialnego, a powrót 18.08 ok. 20.00. Koszt 190 zł wraz z obiadokolacją i śniadaniem oraz z ubezpieczeniem.

Parafialny Zespół Caritas dalej prosi o parafian i przedsiębiorców o ofiarowanie fantów na loterię, które można składać do kosza wystawionego w kościele. Dalej jest ich za mało. Potrzeba pięćset. Wtedy dochód z loterii wyniesie 5.000 zł.  Prosimy tego nie odkładać, ponieważ Caritas musi jeszcze na miesiąc przed terminem loterii złożyć dokumenty z prośbą o wymagane, urzędowe pozwolenie na jej organizację.  Caritas ma około dwustu pięćdziesięciu podopiecznych. Pamiętajmy o nich. Wszystkim ofiarodawcom z góry składamy serdeczne Bóg Zapłać!

W poniedziałek święto św. Teresy Benedykty dziewicy i męczennicy z Auschwitz, patronki Europy.

W piątek 13 sierpni po Mszy Św. o godz. 18.00 nabożeństwo fatimskie z procesją z figurą MB Fatimskiej.

W sobotę wspomnienie św. Maksymiliana Marii Kolbego – kapłana i męczennika też z Oświęcimia.

Za tydzień Uroczystość Wniebowzięcia NMP – Matki Bożej Zwycięskiej, Patronki Wojska i naszej diecezji, a także wspomnienie „Cudu nad Wisłą” w 1920 r. nad Bolszewikami. Na każdej Mszy Św. poświęcenie wianków z ziół i kwiatów.

Za tydzień w Starej Niedziałce 15.08. o godz. 12.00, przy remizie będzie odprawiona Msza Św. w intencji mieszkańców żywych i zmarłych.

Za tydzień taca będzie przeznaczona na dom katechetyczny.

Za tydzień o godz. 12.30 Msza Św. zbiorowa do MB Mińskiej. Prosimy o przynoszenie intencji do kancelarii.

Przypominamy, że do kościoła nie przychodzimy ubrani jak na działkę, ale ubrani godnie jak na spotkanie w ważnej sprawie. Osobom, które swoim ubiorem będą lekceważyć Boga i pozostałych wiernych nie będą udzielane sakramenty święte.

W kościele pod chórem jest do nabycia prasa katolicka. W najnowszym numerze tygodnika Idziemy”: Duchowe pułapki o sektach i o poświęceniu Kościoła w Loretto. I o wyroku na ks. Dariusza Oko. W „Gościu Niedzielnym”: O św. Dominiku, o Górze Kalwarii – Nowej Jerozolimie koło Grójca. Jest również do nabycia Głos Ojca Pio.