XVIII Niedziela Zwykła

Serdecznie dziękujemy Ks. Robertowi Gut za słowo Boże i wspólną modlitwę i życzymy pomocy Bożej w pracy misyjnej. Po Mszy św. będzie możliwość złożenia ofiary na potrzeby misji.

Dziś 1 sierpnia, przypada 77 rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego. Tego dnia jak co roku o godz. 17.00, przy pomniku Powstańców Warszawskich w Mińsku Mazowieckim, Apel Poległych z modlitwą.

Jutro czyli 2 sierpnia udziela się odpustu zupełnego, zwanego Porcjunkuli wiernym, którzy nawiedzą katedrę, konkatedrę, bazylikę mniejszą lub kościół parafialny i tam pobożnie odmówią Ojcze nasz i Wierzę w Boga.

Jak co roku, 4 sierpnia, w środę, będziemy gościć około 300 pielgrzymów z Łomży, wędrujących na Jasną Górę. Ok. godz. 15.45 przewidziana jest Msza Św. w naszym kościele i odpoczynek przed dalszą drogą.  Tradycyjnie nasza parafia przygotuje dla nich poczęstunek. Zgodnie z tradycją parafia organizuje dla pielgrzymów posiłek. Prosimy między innymi o wodę i napoje oraz jedzenie np. ciasta. Wodę można przywozić wcześniej, ciasta natomiast dopiero 3 sierpnia lub 4 sierpnia rano. Serdeczne przyjęcie pielgrzymów jest przejawem gościnności i formą podziękowania za trud jaki podjęli. Na 4 sierpnia potrzeba sześciu panów na godz. 10.00 celem ustawienia stołów dla pielgrzymów.  A na 15.00 zapraszam osoby chętne do pomocy przy wydawaniu żywności. Za wszelką pomoc w przyjęciu i ugoszczeniu pielgrzymów góry składamy serdeczne Bóg Zapłać!

W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek miesiąca i I sobota miesiąca. Spowiedź w czasie Mszy świętych. W I piątek miesiąca Po Mszy św. o godz. 18.00, Nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa. W sobotę o godz. 7.00 będzie Msza Św. wynagradzająca Niepokalanemu Sercu Maryi za grzechy świata, a po Mszy Św. różaniec z rozważaniami, a po Mszy Św. o godz. 18.00 spotkanie Rodzinnych Róż Różańcowych połączone z modlitwą różańcową.

W piątek 6 sierpnia przypada Święto Przemienienia Pańskiego. Msze Św. w kościele o godz. 6.30, 7.00, 15.00 i 18.00.

Za tydzień o godz. 12.30 Msza Św. zbiorowa. Można zamawiać intencje w kancelarii.

Dziękujemy pewnej rodzinie za ofiarę 600 zł na Kościół.

Nasza parafia dostała 50 tys. zł z Urzędu Marszałkowskiego na remont prospektu organowego wraz z balustradami na chórze. I etap będzie wynosić 125 tys. zł. Złożyłem stosowne dokumenty na dofinansowanie częściowe do Konserwatora Zabytków. Dziękuję Urzędowi Marszałkowskiemu za przyznane środki.  W połowie sierpnia będzie remont prospektu organowego.

17 sierpnia planowana jest dwudniowa pielgrzymka do Lichenia z noclegiem. Wyjazd 17.08 we wtorek o godz. 6.00 sprzed domu parafialnego ul. Kościelna 1. Powrót 18.08 ok. godz. 20.00. Koszt wraz z wyżywieniem i ubezpieczeniem 190 zł. zapisy do 10.08. Pojedzie z pielgrzymami od nas ksiądz.

Dom Dziennego Pobytu Caritas w Mińsku Mazowieckim poszukuje osób chętnych, zainteresowanych dziennym pobytem w naszej palcówce. Oferuje ciekawe spotkania, zajęcia, rehabilitacje i opiekę medyczną. Gwarantuje świetną zabawę i miłe towarzystwo. Szczegóły na tablicy ogłoszeń.

Instytut Pileckiego poszukuje osób, które pomagały w ratowaniu Żydów w czasie II Wojny Światowej. Szczegóły również w gablocie.

Jak już ogłaszaliśmy Parafialny Zespół Caritas będzie organizował loterię fantową. Serdecznie prosimy o ofiarowanie fantów, które można składać do kosza wystawionego w kościele do dnia 15 sierpnia. Do tej pory podarowano nam ich około dwudziestu, a potrzeba ich pięćset. Wtedy dochód z loterii wyniesie 5.000 zł. Zwracamy się także do przedsiębiorców, którzy także być może mogą nam ofiarować jakieś fanty. Razem możemy zdziałać więcej i pomóc potrzebującym, podopiecznym Caritas.  Wszystkim ofiarodawcom z góry składamy serdeczne Bóg Zapłać!

Chcieliśmy podziękować Ks. Tomaszowi i Prezesowi Ministrantów Panu Pawłowi oraz wszystkim, którzy przyczynili się do udanego wypoczynku w górach bielanek i ministrantów.

Przypominamy, że do kościoła nie przychodzimy ubrani jak na działkę, ale ubrani godnie jak na spotkanie w ważnej sprawie. Osobom, które swoim ubiorem będą lekceważyć Boga i pozostałych wiernych nie będą udzielane sakramenty święte.

W kościele pod chórem jest do nabycia prasa katolicka. W najnowszym numerze tygodnika Idziemy”: Niemieckie statystyki o malejących parafiach. Kapelan Grupy Kampinos – o Kardynale Wyszyńskim w czasie Powstania Warszawskiego. O rencie rodzinnej po zmarłym. W „Gościu Niedzielnym”: Sierpień miesiącem trzeźwości. Druga ojczyzna chrześcijan. O św. Stanisławie Kostce. Jest również do nabycia Głos Ojca Pio.