XVII Niedziela Zwykła

Dziś 25 lipca przypada wspomnienie św. Krzysztofa. Po każdej Mszy św. z ofiar z tego tytułu, 25% będzie przeznaczone na Miva Polska, na zakup pojazdów dla misjonarzy. Poświęcenie pojazdów będzie od ulicy Ogrodowej i od parkingu przy plebani.

Dnia 31.07 w sobotę o godz. 10.00 w Loretto Ks. Bp Romuald Kamiński dokona poświęcenia Kościoła na które Siostry Loretanki zapraszają.

Za tydzień ze Słowem Bożym przyjedzie do nas Ks. Robert Gut, misjonarz ze Sierra Leone. Po Mszy św. będzie możliwość wsparcia przed kościołem misji.

1 sierpnia przypada 77 rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego. Tego dnia jak co roku o godz. 17.00, przy pomniku Powstańców Warszawskich w Mińsku Mazowieckim, Apel Poległych z modlitwą.

Od 1 sierpnia będziemy przyjmować wodę mineralną w butelkach dla pielgrzymów, którzy będą szli do Częstochowy z Łomży.

17 sierpnia planowana jest dwudniowa pielgrzymka do Lichenia z noclegiem. Wyjazd 17.08 we wtorek o godz. 6.00 sprzed domu parafialnego ul. Kościelna 1. Powrót 18.08 ok. godz. 20.00. Koszt wraz z wyżywieniem i ubezpieczeniem 190 zł. zapisy do 10.08. Pojedzie z pielgrzymami od nas ksiądz.

Jak co roku Parafialny Zespół Caritas będzie organizował loterię fantową. Serdecznie prosimy o ofiarowanie fantów, które można składać do kosza wystawionego w kościele. Potrzeba ich około pięćset.  Zwracamy się także do lokalnych przedsiębiorców, którzy także być może zechcą wesprzeć nasze działania i ofiarować na ten cel jakieś rzeczy. Razem możemy zdziałać więcej i pomóc potrzebującym, podopiecznym Caritas.  Wszystkim ofiarodawcom z góry składamy serdeczne Bóg Zapłać!

Przypominamy, że do kościoła nie przychodzimy ubrani jak na działkę, ale ubrani godnie jak na spotkanie w ważnej sprawie. Osobom, które swoim ubiorem będą lekceważyć Boga i pozostałych wiernych nie będą udzielane sakramenty święte.

W kościele pod chórem jest do nabycia prasa katolicka. W najnowszym numerze tygodnika Idziemy”: Z Częstochowy do Fatimy – Dwóch Polaków idzie pieszo do Fatimy w podzięce za zwiększenie ochrony życia w Polsce. Wielka woda – Nawet bogate Niemcy nie poradziły sobie z tegoroczną powodzią. Jakie wnioski powinniśmy z tego wyciągnąć? W „Gościu Niedzielnym”: Piękno ze Źródła – to artykuł o wyciąganiu cierni z serca NMP, czyli o I sobotach miesiąca. Św. Kinga i klasztor w Starym Sączu, gdzie żyła i zmarła św. Kinga. Jest również do nabycia Głos Ojca Pio.