XVI Niedziela Zwykła

Dziękujemy ks. Zbigniewowi Bigdzie z Kazachstanu, za Słowo Boże i za pracę na misjach. Po Mszy Św. będzie możliwość złożenia ofiary na misje.

Dziękujemy Panu Kamilowi Radzimowskiemu, który zaprezentował utwory religijne na instrumencie ormiańskim Duduku sprzed 3 tys. lat. Pod chórem będzie można nabyć płyty CD z utworami artysty.

Słyszeliśmy o tragedii jaka się wydarzyła. Zginął nasz ks. Dziekan Władysław Szymański. Pogrzeb w Kałuszynie w sobotę o godz. 10.00. Następnie wyjazd autokarami na cmentarz w Boryszewie, gdzie będzie pochowany w grobie rodzinnym. Do czasu pogrzebu codziennie o godz. 19.00 jest odprawiana Msza Św. żałobna w jego intencji. Zapisy na autokary, który organizuje Pan Burmistrz Kałuszyna, bezpłatnie zgłaszamy u nas w kancelarii i zakrystii do środy włącznie.

4 sierpnia odwiedzą nas pielgrzymi z Łomży. Będzie ich około 300 osób. O godz. 15.00 przewidziana jest Msza Św. w naszym kościele. Wcześniej w Jakubowie będą mieli obiad, a ok. godz. 13.00 odpoczynek w Starej Niedziałce koło OSP. Prosimy od 1 sierpnia przynosić wodę mineralną w butelkach. Szczegóły podamy za dwa tygodnie.

17 sierpnia planowana jest dwudniowa pielgrzymka do Lichenia z noclegiem. Wyjazd 17.08 we wtorek o godz. 6.00 sprzed domu parafialnego ul. Kościelna 1. Powrót 18.08 ok. godz. 20.00. Koszt wraz z wyżywieniem i ubezpieczeniem 190 zł. zapisy do 10.08. Pojedzie z pielgrzymami od nas ksiądz.

23 lipca w piątek Msza Św. Grupy O. Pio poprzedzona różańcem o godz. 17.30. Po Mszy Św. spotkanie na salce na plebani.

Za tydzień będzie również poświęcenie pojazdów z okazji św. Krzysztofa, patrona kierowców.

Jak co roku Parafialny Zespół Caritas będzie organizował loterię fantową. Serdecznie prosimy parafian o ofiarowanie fantów, które można składać do kosza wystawionego w kościele. Potrzeba ich około pięćset.   Dochód uzyskany z loterii zostanie przeznaczony na pomoc potrzebującym, podopiecznym Caritas.  Wszystkim ofiarodawcom z góry składamy serdeczne Bóg Zapłać!

Przypominamy, że do kościoła nie przychodzimy ubrani jak na działkę, ale ubrani godnie jak na spotkanie w ważnej sprawie. Osobom, które swoim ubiorem będą lekceważyć Boga i pozostałych wiernych nie będą udzielane sakramenty święte.

W kościele pod chórem jest do nabycia prasa katolicka. W najnowszym numerze tygodnika Idziemy”: Ostatnia próba Kościoła – O próbie, przez którą musi przejść Kościół przed ponownym przyjściem Chrystusa. Płeć na życzenie – Do czego doprowadzą eksperymenty medyczne ze zmianą płci. O parafii w Dębe Wielkie. W „Gościu Niedzielnym”: Pacjent Franciszek – reportaż o pobycie Papieża Franciszka w szpitalu. Kamień w wodę – o śmierci męczeńskiej i miejscu morderstwa bł. Ks. Jerzego Popiełuszki.