XIV Niedziela Zwykła

Dziś do naszej parafii przyjechał ks. Adam Anuszkiewicz, kapłan Archidiecezji Białostockiej. Dziękujemy za wygłoszone Słowo Boże i życzymy księdzu owocnej pracy duszpasterskiej w Białymstoku. Ks. Adam będzie przed kościołem rozprowadzać płyty. Będzie możliwość złożenia ofiary na jego działalność duszpasterską.

Wczoraj trzeciego lipca obchodził imieniny nasz ks. Tomasz. Życzymy mu wszystkiego, co najlepsze i radości z posługi kapłańskiej.

Pod chórem na stoliku są bezpłatne broszurki skierowane do rodziców dzieci w wieku szkolnym nt „Dzieci w wirtualnej sieci” oraz „Gdy dziecko pyta o seks”.

Informujemy, że w lipcu i sierpniu ze względu na urlopy nie będzie w niedziele Mszy świętej o godz. 16.00. W dni powszednie nie będzie Mszy św. o godz. 8.00.

Dziś o godz. 12.30 adoracja Najświętszego Sakramentu z racji pierwszej niedzieli miesiąca. Nie będzie procesji.

Są jeszcze wolne miejsca na pielgrzymkę autokarową do Częstochowy na spotkanie Radia Maryja w dniu 11 lipca. Zapisy w zakrystii oraz w kancelarii parafialnej. Koszt 70 złotych z ubezpieczeniem. Wyjazd o godz. 5.30 sprzed domu parafialnego na ul. Kościelnej, powrót około godziny 21.00.

Nasza parafia przekazała Organizacji Miva Polska na pojazdy dla misjonarzy 3000 zł, a na utrzymanie Stolicy Apostolskiej 1520 zł. Bóg zapłać ofiarodawcom.

Parafialny Zespół Caritas składa serdeczne Bóg Zapłać wszystkim darczyńcom, którzy wsparli zbiórkę na rzecz potrzebujących pomocy seniorek. Zebrano 3.540 zł. Każda z nich otrzymała po 1.770 zł na leczenie i rehabilitację.

Za tydzień ze Słowem Bożym przyjedzie do nas ks. Marcin Brzeszczyński. Po Mszy Św. będzie możliwość złożenia ofiary na misje.

Dziękujemy Panom Strażakom z OSP z Żakowa i Brzózego za wypompowanie w sobotę wody z budynku parafialnego.

Przypominamy, że do kościoła nie przychodzimy ubrani jak na działkę, ale ubrani godnie jak na spotkanie w ważnej sprawie. Osobom, które swoim ubiorem będą lekceważyć Boga i pozostałych wiernych nie będą udzielane sakramenty święte.

W kościele pod chórem jest do nabycia prasa katolicka. W najnowszym numerze tygodnika Idziemy”: Aborcja prawem człowieka? – Parlamenty nie uchwalają praw człowieka. Jednak, jak widać, mogą pozorować takie działania. Dekalog 1991-2012Jak w białych rękawiczkach tworzy się miękki totalitaryzm, który obejmuje wszystkie dziedziny życia, także sport. W „Gościu Niedzielnym”: W Białej Nowej kilka dni po pożarze ludzie mówią o tragedii i cudach. Mali Bracia Baranka – to pierwsza wspólnota zakonna tej formacji w Polsce. Jest do nabycia również dwumiesięcznik „Miłujcie się”.