XIII Niedziela Zwykła

1. Informujemy, że w lipcu i sierpniu ze względu na urlopy nie będzie w niedziele Mszy świętej o godz. 16.00. W dni powszednie nie będzie Mszy św. o godz. 8.00.

2. Dziś po każdej Mszy Świętej odbędzie się poświęcenie pojazdów. Z ofiar złożonych przy tej okazji jedna czwarta będzie przeznaczona dla misjonarzy na zakup samochodów, rowerów, łodzi i motocyklów – by mogli dojeżdżać na placówki misyjne nieraz dziesiątki kilometrów.

3. We wtorek przypada uroczystość Św. Apostołów Piotra i Pawła. Z tego dnia taca będzie przeznaczona na utrzymanie bazyliki św. Piotra na Watykanie, oraz działalność apostolską i charytatywną Stolicy Apostolskiej. Msze Święte o godzinie 6.30, 8.00 i 18.00.

4. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Spowiedź na Mszach Świętych. Nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa w piątek po Mszy Świętej o godzinie 18.00. W sobotę po Mszy Świętej o godz. 7.00 różaniec z rozważaniami, a o godzinie 17.30 różaniec Rodzinnych Kół Różańcowych, i po Mszy Świętej o godzinie 18.00 spotkanie w kościele.

5. W przyszłą niedzielę po Mszy Świętej o godz. 12.30 adoracja Najświętszego Sakramentu z racji pierwszej niedzieli miesiąca. Nie będzie procesji.

6. Nasza parafia organizuje w dniu 11 lipca pielgrzymkę autokarową do Częstochowy na spotkanie Radia Maryja. Zapisy w zakrystii oraz w kancelarii parafialnej. Koszt 70 złotych z ubezpieczeniem. Wyjazd o godz. 5.30 sprzed domu parafialnego na ul. Kościelnej, powrót około godziny 21.00.

7. Bardzo dziękujemy wspólnocie Odnowy w Duchu Świętym za  ofiarę 1000 zł na budowę domu katechetycznego.

8. W gablocie przy kościele jest wywieszona informacja o spisie powszechnym.

9. Przed kościołem Caritas parafialny prowadzi zbiórkę do puszek, na rzecz wsparcia dwóch samotnych  seniorek.  Jedna z nich  jest po niedawnej amputacji nogi, druga zaś po wyjątkowo ciężkim przejściu COViDA.  Obie wymagają intensywnej  rehabilitacji i dalszego leczenia.   Potrzeba jest też wersalka dla dorosłej osoby.  Za wszelką pomoc z góry składamy serdeczne Bóg Zapłać!

Caritas także serdecznie zaprasza seniorów na spotkania, które co tydzień, odbywają się w domu parafialnym. Uczestniczymy w ciekawych spotkaniach,  wyjazdach, warsztatach i nie tylko. Wszystko jest bezpłatne. Więcej informacji można uzyskać u wolontariuszy Caritas, przed kościołem,

10. Przypominamy że do kościoła nie przychodzimy ubrani jak na działkę, ale ubrani godnie jak na spotkanie w ważnej sprawie. Osobom które swoim ubiorem będą lekceważyć Boga i pozostałych wiernych nie będą udzielane sakramenty święte.

11. W kościele pod chórem jest do nabycia prasa katolicka. W najnowszym numerze tygodnika „Idziemy”: „Śladami św. Piotra w Rzymie” – Po pierwszym namiestniku Chrystusa zachowało się wiele śladów, które możemy odnaleźć w Wiecznym Mieście; oraz „Zostaliśmy na lodzie” – ponownie poczuliśmy się zdradzeni, gdy Amerykanie zaniechali dalszego blokowania Nord Stream 2.

W „Gościu Niedzielnym”: „Śladami Boga” – tak mówi się o relikwiach. Czcimy nie prochy, ale miłość do Chrystusa; oraz „Klasztorne receptury i mieszanki” nadal aktualne – potwierdzają to badania naukowe.

Jest też do nabycia dwumiesięcznik:  „Miłujcie się” a w nim o objawieniach w Gietrzwałcie oraz 42 miliony dzieci na świecie ginie w wyniku aborcji.