XII Niedziela Zwykła

1. Informujemy, że w lipcu i sierpniu ze względu na urlopy nie będzie w niedziele Mszy świętej o godz. 16.00. W dni powszednie nie będzie Mszy św. o godz. 8.00.

2. W dniach 19-30 lipca ministranci organizują wyjazd wakacyjny nad jeziorem Sajno w Augustowie. Jadą z nimi bielanki, sypaczki i scholanki. Są jeszcze wolne miejsca. Rodziców osób chętnych na ten wyjazd, zapraszamy na zebranie dziś o godz. 19.00 w domu parafialnym.

3. Dziś o godz. 12.30 zostanie odprawiona Msza Święta za wszystkich którzy towarzyszyli i wspierali w chorobie śp. ks. Tadeusza Zielińskiego.

4. Towarzystwo Pamięci 7 Pułku Ułanów Lubelskich i Muzeum Ziemi Mińskiej zapraszają wszystkich chętnych na uroczystości związane z 100-rocznicą przybycia 7 Pułku do Mińska Mazowieckiego, które odbędą się w dniu dzisiejszym. Rozpoczęcie Mszą Św. o godz. 12.30 w naszym kościele. Około godz. 13.30 ulicami Warszawską, Dąbrówki, Mickiewicza i znowu Warszawską przejdzie rewia kawaleryjska (ok. 60 koni) w barwach pułków kawalerii II Rzeczypospolitej, Szwadron Reprezentacyjny Wojska Polskiego, kompania honorowa 7 batalionu kawalerii powietrznej i wojskowe poczty sztandarowe przy akompaniamencie Mińskiej Orkiestry Dętej. Przemarsz zakończy się ok. godz. 14.00 w koszarach Żandarmerii Wojskowej w Mińsku Mazowieckim. Tam odbędą się pokazy kawaleryjskie (władanie lancą, szablą, dżygitka) oraz wojskowe. Wstęp na pokazy wolny - serdecznie zapraszamy. Prosimy o niepozostawianie samochodów na parkingu przy kościele od strony ul. Ogrodowej po Mszy Św. o godz. 11.00, ponieważ ulica ta będzie zamknięta dla ruchu samochodowego od godz. 12.00. Jednocześnie prosimy wszystkich parafian przybywających na Mszę Św. na godz. 12.30 o parkowanie w innych miejscach. Za utrudnienia przepraszamy.

5. Dziś o godz. 17.30 odbędzie się koncert Mińskiego Towarzystwa Muzycznego z racji 600-lecia naszego miasta.

6. Nasza parafia organizuje w dniu 11 lipca pielgrzymkę autokarową do Częstochowy na spotkanie Radia Maryja. Zapisy w zakrystii oraz w kancelarii parafialnej. Koszt 70 złotych z ubezpieczeniem. Wyjazd o godz. 5.30 sprzed domu parafialnego na ul. Kościelnej, powrót około godziny 21.00.

7. W środę o godz. 18.00 Msza Święta zamówiona przez grupę modlitewną
św. O. Pio poprzedza różańcem o godz. 17.30.

8. W czwartek Uroczystość św. Jana Chrzciciela. Msze Święte o godzinie 6.30. 8.00 i 18.00. W parafii św. Jana Chrzciciela o godzinie 18.30 zostanie odprawiona Msza Święta w intencji naszego miasta którego patronem jest
św. Jan Chrzciciel. Msze Świętą o błogosławieństwo dla mieszkańców Mińska Maz. odprawi ks. Bp Romuald Kamiński, ordynariusz naszej diecezji.

9. Wspólnota Odnowy w Duchu Świętym „Nazaret” zaprasza serdecznie parafian na ostatnie przed wakacjami spotkanie. Będziemy się wspólnie modlić i prosić Boga o uświęcenie Kapłanów. Spotkanie odbędzie się w czwartek po wieczornej Eucharystii

10. W piątek o godzinie 8.00 Msza Święta na zakończenie roku szkolnego z prośbą o szczęśliwe wakacje. Zapraszamy młodzież i dzieci wraz z rodzicami.

11. W następną niedziele odbędzie się błogosławieństwo pojazdów.

12. W następną niedzielę Parafialny Zespół Caritas będzie prowadzał zbiórkę do puszek przed kościołem, na rzecz wsparcia dwóch samotnych  seniorek.  Jedna z nich  jest po niedawnej amputacji nogi, druga zaś po wyjątkowo ciężkim przejściu COViDA. Obie potrzebują intensywnej  rehabilitacji i dalszego leczenia.   Za wszelką pomoc z góry składamy serdeczne Bóg Zapłać!

13. Przypominamy że do kościoła nie przychodzimy ubrani jak na działkę, ale ubrani godnie jak na spotkanie w ważnej sprawie. Osobom które swoim ubiorem będą lekceważyć Boga i pozostałych wiernych nie będą udzielane sakramenty święte.

14. W kościele pod chórem jest do nabycia prasa katolicka. W najnowszym numerze tygodnika „Idziemy”: O „Medjugorie po 40 latach” – Dzieje domniemanych objawień w Medjugoriu oraz stosunek Kościoła do tych wydarzeń oraz „Kardynał musiał być winny” – Zawiła historia kard. Georga Pella, którego uznano w Australii winnym pedofilii, choć nie było na to żadnych dowodów oraz „Piękno Ojcostwa” – o roli ojca który ma zabezpieczyć dom oraz pomagać dzieciom w odkrywaniu ich tożsamości płciowej. W „Gościu Niedzielnym”: Tekst Litanii do św. Józefa z nowymi wezwaniami. Jest też czasopismo „Miłujcie się” a w nim Czy istnieje życie po śmierci? Jak będzie wyglądał koniec świata. Na te pytania odpowiada ks. Mieczysław Piotrowski, redaktor naczelny.