XI Niedziela Zwykła

1. Informujemy, że w lipcu i sierpniu ze względu na urlopy nie będzie w niedziele Mszy świętej o godz. 16.00. W dni powszednie nie będzie Mszy św. o godz. 8.00.

2. W dniach 19-30 lipca ministranci organizują wyjazd wakacyjny nad jeziorem Sajno w Augustowie. Jadą z nimi bielanki, sypaczki i scholanki. Są jeszcze wolne miejsca. Rodziców osób chętnych na ten wyjazd, zapraszamy na zebranie w niedzielę 20 czerwca o godz. 19.00 w domu parafialnym.

3. Msza Święta na zakończenie roku formacyjnego Służby Liturgicznej i ich rodziców w tą sobotę o godz. 10.00.

4. Towarzystwo Pamięci 7 Pułku Ułanów Lubelskich i Muzeum Ziemi Mińskiej zapraszają wszystkich chętnych na uroczystości związane z 100-rocznicą przybycia 7 Pułku do Mińska Mazowieckiego, które odbędą się w niedzielę 20 czerwca 2021r., Rozpoczęcie Mszą Św. o godz. 12.30 w naszym kościele. Ok godz. 13.30 ulicami Warszawską, Dąbrówki, Mickiewicza i znowu Warszawską przejdzie rewia kawaleryjska (ok. 60 koni) w barwach pułków kawalerii II Rzeczypospolitej, Szwadron Reprezentacyjny Wojska Polskiego, kompania honorowa 7 batalionu kawalerii powietrznej i wojskowe poczty sztandarowe przy akompaniamencie Mińskiej Orkiestry Dętej. Przemarsz zakończy się ok. godz. 14.00 w koszarach Żandarmerii Wojskowej w Mińsku Mazowieckim. Tam odbędą się pokazy kawaleryjskie (władanie lancą, szablą, dżygitka) oraz wojskowe. Wstęp na pokazy wolny - serdecznie zapraszamy. Prosimy o niepozostawianie samochodów na parkingu przy kościele od strony ul. Ogrodowej po Mszy Św. o godz. 11.00, ponieważ ulica ta będzie zamknięta dla ruchu samochodowego od godz. 12.00. Jednocześnie prosimy wszystkich parafian przybywających na Mszę Św. na godz. 12.30 o parkowanie w innych miejscach. Za utrudnienia przepraszamy.

5. Nasza parafia organizuje w dniu 11 lipca pielgrzymkę autokarową do Częstochowy na spotkanie Radia Maryja. Zapisy w zakrystii oraz w kancelarii parafialnej. Koszt 70 złotych z ubezpieczeniem.

6. Dziękujemy bardzo rodzicom dzieci rocznicowych za dar na budowę domu katechetycznego. Grupie z godz. 10.00 za 2490 złotych, grupie z godz. 11.00 za 610 złotych

7. Dziś o godzinie 12.30 zostanie odprawiona Msza Święta za prezydenta Lecha Kaczyńskiego. Intencja od pani poseł Teresy Wargockiej.

8. Dziś o godz. 17.00 nabożeństwo czerwcowe będzie połączone z nabożeństwem fatimskim.

9. Za tydzień o godz. 12.30 zostanie odprawiona Msza Święta za wszystkich którzy towarzyszyli i wspierali w chorobie śp. ks. Tadeusza Zielińskiego.

10. Za tydzień o godz. 17.30 odbędzie się koncert Mińskiego Towarzystwa Muzycznego z racji 600-lecia naszego miasta.

11. W kościele pod chórem jest do nabycia prasa katolicka. W najnowszym numerze tygodnika „Idziemy”: „Wołanie o sprawiedliwość” – Dlaczego na weselu może być legalnie 150 osób, zaś na ślubie tylko część z nich. oraz „Nie tylko o Szustaku” – Jest taki typ kaznodziejstwa który ma medialne wzięcie, ale prowadzi raczej na manowce niż do pogłębiania wiary. W „Gościu Niedzielnym”: Jak rozumieć poświęcenie siebie, kościoła i narodów Najświętszemu Sercu Jezusa.