X Niedziela Zwykła

1. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do zorganizowania Procesji Eucharystycznej z okazji Uroczystości Bożego Ciała. Dziękujemy wszystkim zaangażowanym w wybudowanie 4 ołtarzy i przyozdobienie ich,

Za ołtarz I – mieszkańcom Starej Niedziałki

Za ołtarz II – Wspólnocie Odnowy w Duchu Świętym

Za ołtarz III – Grupie modlitewnej O. Pio

Za ołtarz IV – Siostrom Loretankom i Ochotniczej Straży Pożarnej

Dziękujemy władzom Miasta i Powiatu za uprzątnięcie trasy procesji i życzliwość, Policji, i OSP z Mińska za zabezpieczenie trasy procesji i pilnowanie porządku. Dziękujemy też panom organiście i kościelnemu, siostrze zakrystiance, Chórowi Parafialnemu, Służbie Liturgicznej, dzieciom sypiącym kwiaty i Bielankom, paniom z Kółek Żywego Różańca i starszej Służbie Liturgicznej niosącej baldachim, chorągwie i feretrony oraz wszystkim parafianom i gościom za czynny udział we Mszy św. i procesji i za dar modlitwy.

2. Do czwartku włącznie zapraszamy na Nieszpory o Najświętszym Sakramencie połączone z Nabożeństwem Czerwcowym i Procesją Eucharystyczną wokół kościoła. Dzisiaj będą one o godz. 17.00 natomiast w dni powszednie bezpośrednio po Mszy św. wieczornej. W czwartek o godz. 18.00, na zakończenie oktawy Bożego Ciała poświęcenie wianków wykonanych z ziół i kwiatów.

3. W piątek 11 czerwca Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Msze święte tego dnia o godz. 6.30, 8.00, 15.00 i 18.00. Msze św. o godz. 15.00 i 18.00 są zbiorowe jak w każdy piątek. Z racji uroczystości nie obowiązuje post piątkowy. Po Mszy św. o godz. 18.00 Nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa i procesja wokół kościoła.

4. W Sobotę wspomnienie Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny. Msze święte o godz. 6.30, 7.00, 8.00, i 18.00.

5 Informujemy, że w lipcu i sierpniu ze względu na urlopy nie będzie w niedziele Mszy świętej o godz. 16.00. W dni powszednie nie będzie Mszy św. o godz. 8.00.

6. Bóg zapłać rodzicom dzieci rocznicowych za dar 2540 zł. który będzie przekazany na budowę domu katechetycznego i dzieciom komunijnym za dar 1170 złotych ma misje.

7. W sobotę rocznica I Komunii Świętej. O godz. 10.00 szkoła podstawowa nr 2 i Salezjaniańska, a o godz. 11.00 szkoła podstawowa nr 3. Spowiedź dla wszystkich odbędzie się w ten piątek o godz. 17.00

6. Dziś po Mszy Świętej będzie możliwość złożenia ofiary na Świątynie Opatrzności Bożej. Przed kościołem będą stali ministranci w komżach.

7. Dziś po Mszy Świętej wieczornej prelekcje z racji 600-lecia miasta na temat roli naszego kościoła w tworzeniu się tożsamości mieszkańców Mińska Mazowieckiego.

8. Z przykrością informujemy, że pomimo naszych usilnych próśb nadal znajdują się takie osoby, które wchodzą na tereny zielone wokół kościoła i niszczą nowe nasadzenia i system nawadniania. Po uroczystości Bożego Ciała konieczne było nasadzenie kilku nowych krzewów, ponieważ stare zostały połamane, oraz od strony ulicy Ogrodowej został uszkodzony fragment linii kroplującej. Dlatego też po raz kolejny apelujemy i prosimy, aby nie wchodzić na tereny zielone wokół kościoła. Prosimy również aby przypilnować dzieci by nie wchodziły za łańcuchy odgradzające od zieleni i nie rozrzucały kamyczków, gdyż koszenie takiego trawnika z kamyczkami niszczy kosiarkę. Ktoś te kamyczki musi pozbierać a to generuje niepotrzebne koszty i czas. Jeszcze raz gorąco prosimy, dbajmy o teren wokół kościoła, jest to nasze wspólne dobro.

9. W kościele pod chórem jest do nabycia prasa katolicka. W najnowszym numerze tygodnika „Idziemy”: „Tajemnica Serca Jezusa” – o co chodzi w kulcie Najświętszego Serca Jezusowego? I co to ma wspólnego z kultem Bożego Miłosierdzia? oraz „Ratunek dla Polski” – związki krakowskiej bazyliki Serca Jezusowego z odzyskaniem i zachowaniem naszej niepodległości. W „Gościu Niedzielnym”: „Młodzi w Kościele” – dlaczego odchodzą? Jak ich zatrzymać; oraz 25 lat lednickich spotkań.