Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa

1. Dziś Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, czyli Boże Ciało. Msze Święte o godz. 6.30, 8.00, 9.30, 11.00 i 18.00. Po Mszy Św. o godz. 11.00 wyruszy procesja eucharystyczna do czterech ołtarzy. Nie będzie Mszy Świętej o godz. 12.30 i 16.00.

2. Przez całą oktawę Bożego Ciała po Mszy Świętej wieczornej nieszpory o Najświętszym Sakramencie wraz z procesją wokół kościoła. W niedzielę nieszpory o godz. 17.00 wraz z procesją.

3. Jutro pierwszy piątek miesiąca. Spowiedź podczas Mszy Świętych, oraz od godz. 17.30.

4. W sobotę 5 czerwca rocznica I Komunii Świętej; godz. 10.00 szkoła podstawowa nr 4, o godz. 11.00 Niedziałka i szkoły nr 1,5,6. W sobotę 12 Czerwca o godz. 10.00 szkoła podstawowa nr 2 i Salezjanie; godz. 11.00 szkoła podstawowa nr 3.

5. 12 czerwca w Loretto spotkanie dla dzieci. Początek o godzinie 10.00. Będzie Msza Święta oraz zabawy i inne atrakcje do godz. 14.00. Dojazd indywidualny.

6. Z wielką radością informujemy, że rozpoczęły się działania w celu odtworzenia w naszym kościele czternastu historycznych stacji drogi krzyżowej. W tej sprawie powstało społeczne Stowarzyszenie pod nazwą „Droga Krzyżowa" powołane do życia przez kilkunastu ludzi dobrej woli. Oryginalne stacje uświęcały kościół przez prawie sto lat, od roku 1884 do roku 1978, kiedy to zostały usunięte. Wielu parafian pamięta jeszcze te piękne działa ze scenami Pasji Chrystusa, oprawione w dębowe ramy.

Stowarzyszenie „Droga Krzyżowa" za swój cel postawiło sobie dzieło przywrócenia świątyni tych pięknych płaskorzeźb obrazujących Drogę Męki Pańskiej, co uświetni zbliżającą się rocznicę i uroczyste obchody 600-lecia erygowania Parafii przypadającą na 2022 rok.

W drodze konkursu Stowarzyszenie wyłoniło znakomitego i doświadczonego wykonawcę dla wszystkich 14 planowanych dzieł. Dzięki wielkiemu sercu jednego ze sponsorów udało się już zrealizować pierwszą replikę - jest to stacja numer sześć: „Święta Weronika ociera twarz Jezusa". Koszt jednej stacji wynosi 28.000 zł brutto, przy czym wykonawca wystawia faktury VAT. Są już inni chętni sponsorzy, których Stowarzyszenie będzie bezpośrednio kontaktować z artystą. Istniej możliwość wyboru stacji, jaką chce się sfinansować. Istnieje też możliwość odliczenia od podatków nakładów poniesionych na sponsorowanie stacji drogo krzyżowej.

Prosimy wszystkich ludzi o modlitwę do Pana Boga o łaskę błogosławieństwa, a do Najświętszej Maryi Panny o opiekę, dla tego szlachetnego dzieła. Prosimy wszystkich, którym to zamierzenie jest bliskie lub zechcą wesprzeć działania, o wsparcie materialne.