Niedziela Najświętszej Trójcy

W dniach 19-30 lipca ministranci organizują wyjazd wakacyjny nad jeziorem Sajno w Augustowie. Jadą z nimi bielanki, sypaczki i scholanki. Rodziców osób chętnych na ten wyjazd, zapraszamy na zebranie dziś w niedzielę o godz. 19.00 w domu parafialnym.

5 czerwca rocznica I Komunii Świętej godz 10.00 szkoła podstawowa nr 4 godz 11.00 Niedziałka i Szkoły nr 1,5,6.
12 Czerwca godz 10.00 szkoła podstawowa nr 2 i Selezjanie godz 11.00 szkoła podstawowa nr 3.

W poniedziałek święto Nawiedzenia NMP. Msze św. o godz. 6.30, 7.00, 8.00 i 18.00.

W czwartek 3 czerwca Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, czyli Boże Ciało. Tego dnia Msze św. w naszym kościele o godz. 6.30, 8.00, 9.30, 11.00 i 18.00. Po Mszy św. o godz. 11.00 wyruszy procesja eucharystyczna do czterech ołtarzy. Nie będzie Mszy św. na zakończenie procesji przy czwartym ołtarzu i Mszy św. o godz. 16.00. Zapraszamy wszystkich parafian, a zwłaszcza wszystkie zespoły liturgiczne do czynnego włączenia się w procesję. W szczególny sposób zapraszamy dzieci, które w tym roku przeżywały uroczystość I Komunii świętej oraz rocznicę I Komunii świętej, aby w swoich uroczystych strojach uczestniczyły w procesji Bożego Ciała. Natomiast mieszkańców ulic, którymi przechodzi procesja prosimy o udekorowanie swoich domów i posesji. Trasa procesji, jak w ubiegłych latach.

Prosimy o przygotowanie i udekorowanie ołtarzy na procesję eucharystyczną:

- ołtarza I – mieszkańców Starej Niedziałki

- ołtarza II – Wspólnotę Odnowy w Duchu Świętym

- ołtarza III – Grupę Modlitewną O. Pio

- ołtarza IV – Siostry Loretanki i Ochotniczą Straż Pożarną

Prosimy mężczyzn do niesienia w czasie procesji baldachimu i chorągwi. Chętnych zapraszamy po Mszy św. do zakrystii. Dziękujemy i prosimy o suszone płatki kwiatów na procesję. Od Uroczystości Bożego Ciała przez całą oktawę Bożego Ciała zapraszamy na Nieszpory o Najświętszym Sakramencie połączone z Nabożeństwem Czerwcowym. W Uroczystość Bożego Ciała i w dni powszednie będą one bezpośrednio po Mszy św. wieczornej, natomiast w niedzielę o godz. 17.00. Od piątku nieszpory będą połączone z Procesją Eucharystyczną wokół kościoła.

Dziękujemy dzieciom, które tydzień temu przyjęły I komunię św. za dar na misje w wysokości 1610 zł, a rodzinom 37 dzieci, które dziś przyjęły I komunię św. za dar ołtarza w wysokości 2765 zł, który będzie przeznaczony na budowę domu parafialnego.

W gablocie jest informacja Ministerstwa Sprawiedliwości o naborze na studia prawnicze bezpłatne.

Za tydzień w niedzielę, będzie możliwość złożenia ofiary na świątynię Opatrzności Bożej w Warszawie. W ubiegłym tygodniu odwiedziłem muzeum w świątyni Opatrzności Bożej. Jest bardzo interesujące i nowoczesne. Warto tam pojechać.

W ramach obchodów sześćsetlecia naszego miasta za tydzień w niedzielę, po Mszy św. o godz. 18.00, w naszym kościele odbędzie się Mińskie spotkanie Historyczne. W programie 4 wykłady na temat roli naszego kościoła w tworzeniu tożsamości mieszkańców. Wystąpią: dr Janusz Kuligowski, dr Tadeusz Krawczuk, dr Lilla Kłos. Zapraszamy.

Na temat nowych Dróg Krzyżowych ogłoszenie będzie w Boże Ciało.

Zapraszamy od wtorku na nabożeństwa czerwcowe, które w naszym kościele są odprawiane w dni powszednie bezpośrednio po Mszy świętej wieczornej, natomiast w niedziele o godz. 17.00.

Dbajmy o zieleń wokół kościoła, nie depczmy.

Bóg zapłać za ofiary na Radio Maryja i Telewizję Trwam w wysokości 2650 zł.

Prosimy o przestrzeganie zaleceń sanepidu w kościele i wokół kościoła.

Dziękujemy Ks. Adamowi Praszczałkowi proboszczowi z Bud Barcząckich, za Słowo Boże i przed kościołem będzie możliwość złożenia ofiary na tę świątynię.

W kościele pod chórem jest do nabycia prasa katolicka. W najnowszym numerze tygodnika „Idziemy”: Jeszcze wiara nie zginęła – Jak zmieniły się formy kultu Eucharystii w ciągu wieków i jak oceniać to, co dzieje się współcześnie? Sens adoracji – o czym pamiętać, aby dobrze przeżywać czas modlitwy przed Najświętszym Sakramentem. W „Gościu Niedzielnym”: Duchowy testament Prymasa bardziej aktualny dziś niż 40 lat temu. W dodatku rozważania oparte na wezwaniach litanii do Serca Pana Jezusa.