Niedziela Zesłania Ducha Świętego

Dziś w Uroczystość Zesłania Ducha Św. jest możliwość uzyskania odpustu zupełnego tym, którzy pobożnie będą uczestniczyć w uroczystym śpiewie albo recytacji hymnu O Stworzycielu Duchu Przyjdź.

W poniedziałek święto NMP Matki Kościoła i dzień modlitwy za Kościół w Chinach. Msze św. o godz. 6.30, 7.00, 8.00 i 18.00.

W czwartek święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Msze św. o godz. 6.30, 7.00, 8.00 i 18.00.

W piątek o godz. 16.30 spowiedź przed I komunią św. dzieci z rodzinami ze Szkoły Podstawowej nr 3. I Komunia św. w sobotę o godz. 10.00 i w niedzielę o godz. 11.00. Prosimy osoby nie związane z I komunią św. o przychodzenie na inne godziny Mszy św.

Za tydzień w Uroczystość Najświętszej Trójcy, będzie możliwość złożenia ofiary przed świątynią, na kościół w Budach Barczących.

W dniach 19-30 lipca ministranci organizują wyjazd wakacyjny nad jeziorem Sajno w Augustowie. Jadą z nimi bielanki, sypaczki i scholanki. Rodziców osób chętnych na ten wyjazd, zapraszamy na zebranie w niedzielę 30 maja o godz. 19.00 w domu parafialnym.

Według zaleceń Ks. Biskupa Ordynariusza z naszego kościoła wyruszy procesja Eucharystyczna do czterech ołtarzy, które tradycyjnie były stawiane. Dlatego prosimy parafian o pomoc w instalacji ołtarzy i na ten dzień o udekorowanie swoich posesji emblematami religijnymi.

Zapraszamy na nabożeństwa majowe, które w naszym kościele są odprawiane w dni powszednie bezpośrednio po Mszy świętej wieczornej, natomiast w niedziele o godz. 17.00.

Przypominamy o kończącym się okresie Komunii św. wielkanocnej. Osoby, które jeszcze nie były u spowiedzi zachęcamy do jej odbycia i przyjęcia Eucharystii.

Dziękujemy tym osobom, które zastosowały się do naszych próśb i nie wchodziły na tereny zieleni wokół kościoła. Do pozostałych osób, które jeszcze tego nie czynią, apelujemy i gorąco jeszcze raz prosimy, by tego nie robiły. Dbajmy wszyscy o teren przy kościele. Jest to nasze wspólne dobro, o które powinniśmy się wszyscy troszczyć.

Dziękujemy rodzinie za ofiarę 500 zł na budowę domu katechetycznego

Dziękujemy bardzo dzieciom pierwszokomunijnym z drugiej grupy, za ofiarowanie 1590 zł na Papieskie Dzieło Misyjne.

Dziękujemy rodzicom dzieci pierwszokomunijnych za dar ołtarza w wysokości 5100 zł, który będzie przeznaczony na budowę domu katechetycznego.

Nasza parafia przekazała 11.000 zł na Seminarium Duchowne, a z ostatniej niedzieli ofiary na dom katechetyczny wyniosły 12.800 zł. wszystkim ofiarodawcom składam serdeczne Bóg zapłać.

Pod chórem jest możliwość złożenia ofiary na utrzymanie Radia Maryja i Telewizji Trwam, a także są gotowe listy do Pana Prezydenta Dudy w obronie tych mediów przed zlikwidowaniem przez wrogów Kościoła.

Prosimy o przestrzeganie zaleceń sanepidu w kościele i wokół kościoła.

Dziękujemy za nakrętki i prosimy o dalsze ich przynoszenie.

W kościele pod chórem jest do nabycia prasa katolicka. W najnowszym numerze tygodnika „Idziemy”: Prymas i Dzieło Lasek – o środowisku społecznym, które powstawało wokół podwarszawskich Lasek; co Prymasa z nim łączyło, a co dzieliło? Listy nieoficjalne – Prywatną korespondencję Prymasa Tysiąclecia z Janem Pawłem II oraz zabawne wydarzenia ze wspólnych wakacji, jak choćby to gdy Prymas odznaczył kard. Wojtyłę medalem z ziemniaka za skok przez płot. W „Gościu Niedzielnym”: Dodatek historyczny poświęcony Prymasowi Tysiąclecia w 40 rocznice jego śmierci, a w nim mało znane zdjęcia.  Jest również dostępny „Głos O. Pio”.