Niedziela Wniebowstąpienia Pańskiego

Dziś o godz. 12.30 Msza św. zbiorowa do MB Mińskiej.

Za dzisiejsze ofiary na tacę na budowę domu katechetycznego, między innymi dużej sali spotkań na ok. 200 osób, składamy serdeczne Bóg zapłać.

Bóg zapłać rodzinie za ofiarowanie na budowę domu katechetycznego 400 zł.

Dziękujemy bardzo dzieciom pierwszokomunijnym z ostatniej niedzieli, za ofiarowanie 1730 zł na Papieskie Dzieło Misyjne. Jest to wkład w rozkrzewianie naszej wiary.

Wokół kościoła są nowe nasadzenia oraz system nawadniający rośliny i trawę dlatego prosimy by nie chodzić po niej, gdyż w ten sposób jest niszczony system nawadniający. Dbajmy o teren wokół kościoła jako o swój.

By ratować Kościół, naszą wiarę, w której jest zbawienie i nasze życie wieczne dziś o godz. 15.00 w domach, czy na spacerze odmówmy różaniec i koronkę do Miłosierdzia Bożego.

Zapraszamy na nabożeństwa majowe, które w naszym kościele są odprawiane w dni powszednie bezpośrednio po Mszy świętej wieczornej, natomiast w niedziele o godz. 17.00.

W poniedziałek uroczystość św. Andrzeja Boboli, patrona Polski i metropolii warszawskiej. Msze św. o godz. 6.30, 7.00, 8.00 i 18.00.

W piątek o godz. 16.30 spowiedź przed I komunią św. dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 2 i Salezjanów. I Komunia św. w sobotę o godz. 10.00 i w niedzielę o godz. 11.00. Prosimy osoby nie związane z I komunią św. o przychodzenie na inne godziny Mszy św.

W sobotę o godz. 10.00 w par. św. Jana Kantego w Legionowie odbędą się świecenia diakonatu. Pamiętajmy w naszych modlitwach o kandydatach do święceń.

Za tydzień przed kościołem będzie możliwość złożenia ofiary na dzieła Radia Maryja i Telewizji Trwam.

Również w niedzielę Zesłania Ducha Św. o godz. 18.00 Msza św. Grupy Modlitewnej św. O. Pio.

Dziękujemy dzieciom pierwszokomunijnym za dar modlitwy w czasie I komunii św. oraz ofiarę od 58 rodzin na nowo budujący się dom parafialny w wysokości 4850 zł.

Msze św. za + Ks. Infułata Jana Byrskiego zamówione przez Zakład Pogrzebowy EXITUS będą odprawione: 18 maja o godz. 6.30, 28 maja o godz. 7.00 i 31 maja o godz. 7.00.

Na tablicy ogłoszeń jest informacja o naborze harcerek.

Prosimy o przestrzeganie zaleceń sanepidu w kościele i wokół kościoła.

Dziękujemy za nakrętki i prosimy o dalsze ich przynoszenie.

W kościele pod chórem jest do nabycia prasa katolicka. W najnowszym numerze tygodnika „Idziemy”: Czy Ewangelia dopuszcza rozwody? – Jak rozumieć słowa Chrystusa o nierozerwalności małżeństwa, poza przypadkiem nierządu? Bo przecież nie można udawać, że ich w Ewangelii nie ma. Małżeństwo po katolicku – prawne aspekty zawierania i rozwiązywania małżeństw w Kościele. W „Gościu Niedzielnym”: Patron na czas niewiedzy – Bł. Franciszek Jordan wiedział, jak bardzo w laickim świecie potrzebne jest rzetelne nauczanie prawdy i głoszenie Ewangelii. Szalom w Krakowie – Pojechał z ukochaną dziewczyną na rekolekcje nie wiedząc o tym. Myślał, że to randka. Tu odkrył Pan Bóg mnie kocha. Niestety, wielu z nas daleko do tego odkrycia. Jest również dostępny „Głos O. Pio”.