IV Niedziela Wielkanocna

Dzisiejsza Niedziela to niedziela Dobrego Pasterza. Pamiętajmy w naszych modlitwach o powołaniach do Służby Bożej również z naszej parafii.

Dziś ze Słowem Bożym przyjechał do nas ks. Andrzej Jakubaszek. Przed kościołem będzie zbierał ofiary na budowę kościoła w Warszawie przy ul. Podskarbińskiej. Życzymy Ks. Proboszczowi błogosławieństwa Bożego przy budowie kościoła.

Dziś o godz. 12.30 będzie uroczysta Msza Św. Jubileuszowa z racji 100 - lecia powstania Zgromadzenia Sióstr Matki Bożej Loretańskiej pod przewodnictwem ks. proboszcza, a kazanie wygłosi ks. prał. Stanisław Wołosiewicz, były proboszcz naszej parafii. Siostry będą dziękować Panu Bogu i Bożej Rodzicielce za dar życia zakonnego w kościele. Siostry proszą parafian o wsparcie modlitewne w posłudze.

We wtorek 27 kwietnia przypada I rocznica śmierci ks. Tadeusza Zielińskiego. Msza św. w naszym kościele za zmarłego ks. wikariusza o godz. 18.00.

Katolicka Odnowa w Duchu Św. w Polsce zaprasza na internetowe Rekolekcje Ewangelizacyjne „Tajemnica Wiary”. Rozpoczną się one 1 maja i są skierowane do osób, które chcą pogłębić swoją wiarę oraz nawiązać żywą relację z Bogiem, do osób zabieganych, do osób chorych, które nie mogą opuścić mieszkania, do osób, które obawiają się spotkań w związku z zagrożeniem pandemicznym. Szczegóły na plakatach w gablotach oraz w czwartki na spotkaniach parafialnej Wspólnoty Odnowy „Nazaret” po wieczornej Eucharystii.

Od soboty zapraszamy na nabożeństwa majowe, które w naszym kościele są odprawiane w dni powszednie bezpośrednio po Mszy świętej wieczornej, natomiast w niedziele o godz. 17.00.

Nabożeństwo I sobotnie Wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi za grzechy świata, po Mszy św. o godz. 7.00. Następna Msza św. o godz. 8.10.

W tym tygodniu w ramach kwartalnych dni modlitw o urodzaje, prośmy Boga o to, aby ziemia obrodziła i nie brakowało żywności w naszej ojczyźnie.

Za tydzień ze Słowem Bożym przyjedzie do nas O. Roman Rusek, opiekun Wspólnot O. Pio. Przed kościołem O. Roman będzie rozprowadzał książki. Ofiary będą przeznaczone na misje Ojców Kapucynów w Afryce.

Prosimy o przestrzeganie zaleceń sanepidu w kościele i wokół kościoła.

W kościele pod chórem jest do nabycia prasa katolicka. W najnowszym numerze tygodnika „Idziemy” m.in. artykuły Kryzys powołanych – Dlaczego coraz mniej ludzi podejmuje nie tylko powołanie kapłańskie, ale także powołanie małżeńskie? Jak odnaleźć swoją drogę? – opowiada ks. Marek Dziewiecki. Do szczepionki nie trzeba aborcji – Dlaczego zespół Bioetyczny Konferencji Episkopatu Polski zgłasza moralne zastrzeżenia do niektórych szczepionek? W „Gościu Niedzielnym”: O polskich korzeniach zmarłego księcia Filipa, małżonka Elżbiety II. Na czym polega kierownictwo duchowe i jak z niego korzystać?