Niedziela Miłosierdzia Bożego

Dziś niedziela Miłosierdzia o godz. 15.00 Godzina Miłosierdzia wg słów Pana Jezusa, który powiedział Siostrze Faustynie, skorzystajmy z tej okazji. Przez cały tydzień miłosierdzia, miejmy oczy, uszy serca i dłonie do pomocy potrzebującym wsparcia czy to duchowego czy materialnego.

Terminy I Komunii św.: 9 V 2021 godz. 11.00 – Niedziałka + Szkoła Podstawowa nr 1,5,6.

16 V 2021 godz. 11.00 – Szkoła Podstawowa nr 4 ul. Siennicka

23 V 2021 godz. 11.00 – Szkoła Podstawowa nr 2 + Szkoła Salezjańska

30 V 2021 godz. 11.00 – Szkoła Podstawowa nr 3 im. Św. Jana Pawła II

Ze względu na pandemię są dwa terminy I Komunii św. w niedzielę o godz. 11.00 i w sobotę poprzedzającą o godz. 10.00. W piątek o godz. 17.00 poprzedzająca I Komunię św. spowiedź. Informacje też w gablocie.

Nie tracimy łączności z Chrystusem, który daje życie wieczne w Eucharystii. Jak ktoś obawia się w niedzielę przyjść do kościoła, to zapraszamy w tygodniu. Jest mało osób na Mszach św.

W tym roku jest narodowy spis powszechny. Władze miasta naszego zachęcają, by brać udział w nim. Szczegóły w gablocie.

Dzisiejsze ofiary złożone na tacę są przeznaczone na dzieła charytatywne prowadzone przez naszą Diecezjalną Caritas. Bóg zapłać.

Za tydzień ze Słowem Bożym przyjedzie do nas Ks. Marcin Ożóg. Po Mszy św. przed kościołem będzie możliwość złożenia ofiary na budowę kościoła.

Dziękujemy ministrantom na czele z ks. Tomaszem i prezesem Panem Pawłem za demontaż grobu Pańskiego i ciemnicy.

Dziś na Mszy św. o godz. 11.00 do grona ministrantów zostało przyjętych trzech kandydatów.

Dziękujemy wszystkim ofiarodawcom, który złożyli ofiarę na KUL w wysokości 6200 zł.

Kurs przedmałżeński w piątek o godz. 19.00.

Prosimy o przestrzeganie zaleceń sanepidu w kościele i wokół kościoła. Przypominamy, że przed kościołem są ławki.

W ubiegłym tygodniu zostały zalane ławy fundamentowe pod przyszły budynek parafialny. Bóg zapłać trzem rodzinom za nabycie cegiełek w wysokości 300 zł.

W kościele pod chórem jest do nabycia prasa katolicka. W najnowszym numerze tygodnika „Idziemy” m.in. artykuły: Św. Józef w Egipcie. Pomocny koncert życzeń – artykuł o niepełnosprawnych 12,5 % populacji polskiej, aż 5,5 % żyje z nich w skrajnej biedzie. Jest również dostępny „Gość Niedzielny”: Serce pełne miłości i miłosierdzia – to artykuł o dwóch zakonnicach, głoszących te przymioty Boże – św. Małgorzacie Alacoque i św. Faustynie Kowalskiej.