Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego

Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do uświetnienia liturgii Triduum Paschalnego: kapłanom, panu organiście, panu kościelnemu, oraz wszystkim, którzy wykonali dekoracje ołtarza wystawienia, czyli tzw. ciemnicy i Grobu Pańskiego, siostrze zakrystiance i osobom wspomagającym szczególnie za piękne dekoracje kwiatowe, chórowi, lektorom, ministrantom, bielankom, sypaczkom. Dziękujemy ZHP z Mińska Mazowieckiego za bezpłatne użyczenie dwóch namiotów do święcenia pokarmów wraz z rozłożeniem i zwinięciem ich. Wszystkim składamy serdeczne Bóg zapłać za dar modlitwy, za ofiary na utrzymanie świątyni, a także za ofiary na ołtarz, dary z tytułu kolędy oraz zakup cegiełek na budowę budynku parafialnego.

Również dziękujemy parafianom za ofiary na kwiaty i dekoracje do Bożego Grobu w wysokości 4800,- zł, na kwiaty, elementy dekoracyjne i poczęstunek dla ministrantów, którzy przez 3 dni do godz. 23.00 pracowali przy budowie Grobu i Ciemnicy zostało wydane 6000 zł.

W Niedzielę Wielkanocną nie będzie Mszy św. o godz. 8.00 za to będzie o godz. 16.00 w pierwszy i drugi dzień świąt.

W Poniedziałek Wielkanocny Msze św. według porządku niedzielnego będzie dodatkowo Msza św. o godz. 8.00 i 16.00 - taca tradycyjnie na KUL.

Kurs przedmałżeński w piątek o godz. 19.00.

Z racji Oktawy Wielkanocy, w najbliższy piątek można spożywać pokarmy mięsne.

Przez cały tydzień Nowenna do Miłosierdzia Bożego po Mszy św. o godz. 18.00, jedynie w piątek o godz. 15.00.

Przyszła Niedziela to Święto Miłosierdzia Bożego. W tym dniu o godz. 15.00 – specjalne nabożeństwo z koronką do Bożego Miłosierdzia. Msza św. o godz. 16.00 będzie Mszą św. zbiorową – intencje można zgłaszać w kancelarii.

W Niedzielę Miłosierdzia rozpocznie się Tydzień Miłosierdzia. Ofiary złożone na tacę w przyszłą niedzielę będą przeznaczone na dzieła charytatywne „Caritas” w naszej diecezji.

Prosimy o przestrzeganie zaleceń sanepidu w kościele i wokół kościoła. Przypominamy, że przed kościołem są ławki.

W kościele pod chórem jest do nabycia prasa katolicka. W najnowszym numerze tygodnika „Idziemy” m.in. artykuły: O autentycznym Grobie Pańskim w Jerozolimie. Czy jest szansa na wspólną Wielkanoc? W służbie prawdy o Katolickim Uniwersytecie Lubelskim. Jest również dostępny „Gość Niedzielny”, „Głos Ojca Pio” i „Miłujcie się”.

Wszystkim parafianom, przychodzącym do naszego kościoła, oraz wspierającym go z racji Zmartwychwstania Chrystusa, składamy najserdeczniejsze życzenia pełnej radości, że Chrystus prawdziwie Zmartwychwstał i wyznaczył nam drogę do nieba. Wesołego Alleluja.