Niedziela Palmowa

Od poniedziałku do środy będzie możliwość przystąpienia do Sakramentu Pokuty. W tym czasie spowiedź podczas Mszy Świętych.

Święte Triduum Paschalne Męki, Śmierci i Zmartwychwstania Chrystusa to najważniejszy czas liturgiczny w całym roku kościelnym. Porządek Nabożeństw:

Wielki Czwartek – Msza Wieczerzy Pańskiej o godz. 17.00 i 19.00.

Wielki Piątek – Droga Krzyżowa z adoracją krzyża o godz.15.00, o 17.00 Gorzkie Żale z adoracją krzyża, O 19.00 Liturgia Męki Pańskiej. Ofiary z adoracji przeznaczone będą na utrzymanie Grobu Pańskiego w Jerozolimie.

Wigilia Paschalna – w sobotę o godz. 18.00.

Święcenie pokarmów na stół wielkanocny w Wielką Sobotę od 9.00 do 16.00 co 15 minut na zewnątrz kościoła przy ul. Kościelnej. W tym czasie ministranci będą rozprowadzać wodę święconą.

W niedzielę nie będzie Procesji Rezurekcyjnej. Msze Święte o godzinie 6.30, 9.30, 11.00, 12.30, 16.00 18.00. W Poniedziałek porządek Mszy jak w Niedzielę.

W Wielki Piątek i Wielką Sobotę kościół będzie otwarty od godziny 8.00 i rozpocznie się jutrznią. Do zakończenia liturgii całodzienna adoracja przy Ciemnicy i Grobie Pańskim. Przypominamy, że w Wielki Piątek obowiązuje post ścisły, czyli ilościowy oraz powstrzymanie się od spożywania pokarmów mięsnych, natomiast w Wielką Sobotę Kościół przeżywając żałobę na pamiątkę śmierci Chrystusa zachęca wszystkich wiernych do powstrzymania się od spożywania pokarmów mięsnych do Wigilii Paschalnej.

W Wielki Czwartek, Piątek i Sobotę kancelaria nieczynna. W sprawach pilnych prosimy o wezwanie księdza domofonem.

W Wielki Piątek od godz. 9.00 odwiedzimy chorych w domach. Zapisy w kancelarii i zakrystii.

W Triduum Paschalne i w czasie Świąt w naszym kościele nie będzie spowiedzi.

Za dzisiejsze ofiary złożone na tacę, z których nadwyżka będzie przeznaczona na dekoracje do grobu Pańskiego i zakup kwiatów składamy serdeczne Bóg zapłać.

Dzisiaj w kościele i przed kościołem Bielanki będą rozprowadzać palemki na fundusz bielański.

Prosimy o przestrzeganie zaleceń sanepidu w kościele i wokół kościoła. Przypominamy, że przed kościołem są ławki.

W kościele pod chórem jest do nabycia prasa katolicka. W najnowszym numerze tygodnika „Idziemy” m.in. artykuły: Memento mori – Dzieje i duchowość tajemniczego Bractwa Męki Pańskiej, Jonasz: kryzys poczucia miłosierdzia – Czy Bóg ma litować się nad ludźmi, gdy jako występni chcą się nawrócić i rozpocząć nowe życie?  I o parafii Dębe Wielkie. Jest również dostępny „Gość Niedzielny” i „Głos Ojca Pio”.