V Niedziela Wielkiego Postu

Dzisiaj z racji trzeciej niedzieli miesiąca Msza Św. zbiorowa do MB Mińskiej.

Dzisiaj po Mszach Św. o godz. 11.00 i 12.30 pod chórem, będą zbierane podpisy pod pełną ochronę życia dla dzieci nienarodzonych.

W czasie Wielkiego Postu w niedzielę o godzinie 17.00 Gorzkie Żale, w piątek Drogi Krzyżowe o godzinie 16.00 i 19.00,   dla dzieci o 17.15. W tym czasie powstrzymujemy się od zabaw i imprez rozrywkowych.

Do puszki znajdującej się przy krzyżu wielkopostnym z tyłu kościoła można składać ofiary przeznaczone do przygotowania grobu pańskiego oraz na kwiaty do niego.

Parafialny Zespół Caritas serdecznie dziękuje za dotychczasową pomoc i dalej prosi o przynoszenie artykułów spożywczych oraz środków czystości i składanie ich do kosza wystawionego w kościele. Można też wrzucać datki do skarbony znajdującej się z tyłu kościoła z logo Caritas. Kupimy za nie artykuły spożywcze i świąteczne dla ubogich z naszej parafii. Pod chórem można zaopatrzyć się w świece wielkanocne tzw. paschaliki oraz ręcznie wykonane ozdoby wielkanocne.

Ponieważ w Wielką Sobotę nie będzie rozprowadzana woda święcona, dzisiaj po każdej Mszy Świętej u ministrantów można nabyć ją nabyć. Ofiary złożone przy tej okazji zostaną w całości przeznaczony na fundusz ministrancki.

23 marca we wtorek Msza Św. Grupy O. Pio poprzedzona różańcem o godz. 17.30.

W Czwartek Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Msze św. o godz. 6.30, 8.00 i 18.00.

Kurs przedmałżeński w naszej parafii rozpocznie się w piątek 26 marca o godzinie 19.00. Zapisy na pierwszym spotkaniu.

W piątek o godz. 20.00 Msza Św. w intencji uczestników ekstremalnej Drogi Krzyżowej.

W przyszłą niedzielę nadwyżka z tacy będzie przeznaczona na dekoracje do grobu Pańskiego i zakup kwiatów.

W Niedzielę Palmową w kościele i przed kościołem Bielanki będą rozprowadzać palemki na fundusz bielański.

Została zakupiona stal zbrojeniowa pod fundamenty przyszłego budynku katechetycznego.

Prosimy o przestrzeganie zaleceń sanepidu w kościele i wokół kościoła.

W kościele pod chórem jest do nabycia prasa katolicka. W najnowszym numerze tygodnika „Idziemy” m.in. artykuły: Apostoł Prawdy i wolności – o sylwetce ks. Franciszka Blachnickiego, twórcy ruchu oazowego i Krucjaty Wyzwolenia Człowieka. Jeremiasz – kryzys instytucji religijnych – Co się dzieje, kiedy świątynia i składane w niej ofiary stają się pretekstem do usprawiedliwienia występnego stylu życia? W najnowszym numerze tygodnika „Gość Niedzielny”: Mapa historyczna Drogi Krzyżowej w Jerozolimie oraz subiektywne spojrzenie na Drogę Krzyżową Jezusa. Jest również dostępny „Głos Ojca Pio”.