IV Niedziela Wielkiego Postu

W czasie Wielkiego Postu w niedzielę o godzinie 17.00 Gorzkie Żale wraz z procesją, w piątek Drogi Krzyżowe o godzinie 16.00 i 19.00,   dla dzieci o 17.15. W tym czasie powstrzymujemy się od zabaw i imprez rozrywkowych.

Do puszki znajdującej się przy krzyżu wielkopostnym z tyłu kościoła można składać ofiary przeznaczone do przygotowania grobu pańskiego oraz kwiaty do niego.

Od 8 grudnia ubiegłego roku w Kościele jest obchodzony Rok Św. Józefa. Widzimy, co się dzieje wokół nas, pandemia, odejścia od Kościoła, ataki na Kościół i duchowieństwo, profanacje, żądanie zabijania dzieci, rozbijanie rodziny i moralności przez wrogów Kościoła i Boga. Na te i inne zagrożenia Bóg daje nam św. Józefa, jako obrońcy rodziny, Kościoła i patrona dobrej śmierci. Przy wyjściu z kościoła zachęcamy do wzięcia folderu z modlitwami do św. Józefa W piątek uroczystość św. Józefa oblubieńca NMP. Msze Święte o godzinie 6.30, 8.00, 15.00 i 18.00. Z racji uroczystości w ten dzień nie ma postu.

Parafialny Zespół Caritas gorąco prosi o włączenie się w świąteczne dzieło pomocy ubogim. Potrzebujących jest prawie 300 osób. To między innymi seniorzy, niepełnosprawni, dzieci i samotne matki. Prosimy o przynoszenie artykułów spożywczych oraz środków czystości i składanie ich do kosza wystawionego w kościele. Można też składać datki do skarbony znajdującej się z tyłu kościoła. Dzisiaj Caritas będzie rozprowadzał świece wielkanocne tzw. paschaliki oraz ręcznie wykonane ozdoby wielkanocne.  Za każdy gest dobroci i troski o bliźnich składamy serdeczne Bóg Zapłać!

Dzisiaj po każdej Mszy Świętej u ministrantów można nabyć wodę święconą. Ofiary złożone przy tej okazji zostaną w całości przeznaczony na fundusz ministrancki.

W Niedzielę Palmową w kościele i przed kościołem Bielanki będą rozprowadzać palemki na fundusz bielański.

Prosimy o przestrzeganie zaleceń sanepidu w kościele i wokół kościoła. Przypominamy, że przed kościołem są ławki.

Od 2023 roku w naszm kościele I Komunia Święta będzie we wszystkie soboty maja wg. dotychczasowego porządku.

Kurs przedmałżeński w naszej parafii rozpocznie się w piątek 26 marca. Zapisy na pierwszym spotkaniu

W kościele pod chórem jest do nabycia prasa katolicka. W najnowszym numerze tygodnika „Idziemy” m.in. artykuły: „Pielgrzymka ostatniej nadziei” – czym dla chrześcijanina i muzułmanów w Iraku była pielgrzymka papieża Franciszka. Oraz „Święty Józef kaliski” – sanktuarium św. Józefa w Kaliszu i cuda które się tam dokonują, W najnowszym numerze tygodnika „Gość Niedzielny” „Weź głęboki oddech” – artykuł o medytacji chrześcijańskiej,