III Niedziela Wielkiego Postu

W czasie Wielkiego Postu w niedzielę o godzinie 17.00 Gorzkie Żale wraz z procesją, w piątek Drogi Krzyżowe o godzinie 16.00 i 19.00,   dla dzieci o 17.15. W tym czasie powstrzymujemy się od zabaw i imprez rozrywkowych.

Do puszki znajdującej się przy krzyżu wielkopostnym z tyłu kościoła można składać ofiary przeznaczone do przygotowania grobu pańskiego oraz kwiaty do niego.

Dziś o godzinie 19.00 odbędzie się pierwsze spotkanie dla młodzieży szkół ponadpodstawowych przygotowujące do sakramentu bierzmowania.

Bóg zapłać za ofiary na Misje w wysokości 3240 zł., które były zbierane przed kościołem.

Do renowacji zostały oddane figury: Matki Bożej, która stała po lewej stronie oraz w prezencie nasza parafia otrzymała drewnianą figurę św. Józefa. Bóg zapłać ofiarodawcy.

Za tydzień rozpoczynamy rekolekcje wielkopostne, które poprowadzi ks. dr Tomasz Borkowski, który przez trzy lata pomagał w naszej parafii. Szczegóły za tydzień. Zachęcamy już w tym tygodniu do spowiedzi, by nie stać w kolejkach do konfesjonału.

Od 8 grudnia ubiegłego roku w Kościele jest obchodzony Rok Św. Józefa. Widzimy, co się dzieje wokół nas, pandemia, odejścia od Kościoła, ataki na Kościół i duchowieństwo, profanacje, żądanie zabijania dzieci, rozbijanie rodziny i moralności przez wrogów Kościoła i Boga. Na te i inne zagrożenia Bóg daje nam św. Józefa, jako obrońcy rodziny, Kościoła i patrona dobrej śmierci. Dlatego od 10 marca rozpoczynamy w naszym kościele Nowennę do św. Józefa po Mszy św. o godz. 18.00. Kto nie będzie mógł być w kościele pod chórem są foldery z nowenną i można ją w domu indywidualnie lub z całą rodziną odmawiać. By uzyskać odpust trzeba być w łasce uświęcającej i minimum przystąpić do komunii św. i odmówić modlitwę w intencjach Ojca Św.

Parafialny Zespół Caritas gorąco prosi o włączenie się w świąteczne dzieło pomocy ubogim. Potrzebujących jest prawie 300 osób. To między innymi seniorzy, niepełnosprawni, dzieci i samotne matki. Prosimy o przynoszenie artykułów spożywczych oraz środków czystości i składanie ich do kosza wystawionego w kościele. Można też wrzucać datki do skarbony znajdującej się z tyłu kościoła. Kupimy za nie artykuły spożywcze i świąteczne. W następną niedzielę Caritas będzie rozprowadzał świece wielkanocne tzw. paschaliki oraz ręcznie wykonane ozdoby wielkanocne.  Za każdy gest dobroci i troski o bliźnich składamy serdeczne Bóg Zapłać!

W Niedzielę Palmową w kościele i przed kościołem Bielanki będą rozprowadzać palemki na fundusz bielański.

Parafia św. Antoniego zaprasza na katechezę dla dorosłych zatytułowaną „Po co dzieciom kochający się rodzice?” Spotkanie poprowadzi Pani prof. Maria Ryś. Katecheza odbędzie się w piątek o godz. 19.45 w górnym kościele.

Prosimy o przestrzeganie zaleceń sanepidu w kościele i wokół kościoła. Przypominamy, że przed kościołem są ławki.

Prosimy o przynoszenie nakrętek.

Dziękujemy ks. Romanowi Kot za Słowo Boże i życzymy pomocy Bożej w budowaniu Kościoła. Po Mszy Św. będzie możliwość złożenia ofiary na budowę kościoła.

W kościele pod chórem jest do nabycia prasa katolicka. W najnowszym numerze tygodnika „Idziemy” m.in. artykuły: Abraham – kryzys świadków cierpienia – Nie każdy może być poddany próbie, bo nie każdy jest w stanie jej sprostać. Irak oczekuje Franciszka – Nadzieje i trudności towarzyszące pielgrzymce Ojca Św. do Iraku. W najnowszym numerze tygodnika „Gość Niedzielny” m.in. artykuł: O nowennach – czym są i dlaczego są tak popularne. Nowenna do św. Józefa.