II Niedziela Wielkiego Postu

W czasie Wielkiego Postu w niedzielę o godzinie 17.00 Gorzkie Żale wraz z procesją, w piątek Drogi Krzyżowe o godzinie 16.00 i 19.00,   dla dzieci o 17.15. W tym czasie powstrzymujemy się od zabaw i imprez rozrywkowych.

Do puszki znajdującej się przy krzyżu wielkopostnym z tyłu kościoła można składać ofiary przeznaczone do przygotowania grobu pańskiego oraz kwiaty do niego.

Przy ołtarzu Matki Bożej jest wystawiona Wielka Księga Trzeźwości. Do tej księgi mogą się wpisywać osoby, które na jakiś czas albo na całe życie postanawiają zerwać z jakimś nałogiem np. alkoholem. Wystarczy wpisać postanowienie, swoje imię i wiek.

W poniedziałek 1 marca o godz. 18.00 zostanie odprawiona Msza Św. za Żołnierzy Niezłomnych zwanych Wyklętymi, wymordowanych przez Urząd Bezpieczeństwa.

W czwartek święto św. Kazimierza Królewicza. Wszystkim solenizantom życzymy Bożych łask a zwłaszcza Ks. Bp Kazimierzowi Romaniukowi.

Grupa Odnowy w Duchu Św. „Nazaret” serdecznie zaprasza spragnionych pogłębienia lub odnowienia swojej relacji z Jezusem na spotkanie modlitewne w czwartek. Rozpocznie się ono Eucharystią o godz. 18.00, a później będzie połączone z adoracja Najświętszego Sakramentu oraz rozważaniem Bożego Słowa.

W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. Spowiedź na Mszach św. W piątek dodatkowo o godz. 17.30, w sobotę po Mszy św. o godz. 7.00 różaniec w związku z tym Msza św. po różańcu o godz. 8.10. Za tydzień I niedziela miesiąca. Po Mszy św. o godz. 12.30 nabożeństwo.

W przyszłą niedzielę o godzinie 19.00 odbędzie się pierwsze spotkanie dla młodzieży szkół ponadpodstawowych przygotowujące do sakramentu bierzmowania.

Nasza parafia przekazała 5000 zł na Caritas Diecezjalną na leczenie chorych. Bóg zapłać za te ofiary.

Dziś po Mszy Św. u ministrantów do puszek przed kościołem będzie możliwość złożenia ofiary na ewangelizację świata, czyli misje prowadzone przez Ad Gentes organizację papieską.

Prosimy o przestrzeganie zaleceń sanepidu w kościele i wokół kościoła. Przypominamy, że przed kościołem są ławki.

Za tydzień ze Słowem Bożym przyjedzie do nas ks. Roman Kot proboszcz parafii MB Pompejańskiej Warszawa-Żerań. Po Mszy Św. będzie możliwość złożenia ofiary na budowę tegoż kościoła.

W kościele pod chórem jest do nabycia prasa katolicka. W najnowszym numerze tygodnika „Idziemy” m.in. artykuły: Człowiek na sprzedaż – W świecie jest ponad 40 mln ofiar handlu ludźmi. Aż 10 mln spośród nich to dzieci. Wielkopostne trendy – Na zachodzie Wielki Post odłącza się od męki i śmierci Jezusa, czyniąc z niego czterdziestodniową kampanię na rzecz środowiska zdrowia, ładnego ciała, a nawet sztuki. W najnowszym numerze tygodnika „Gość Niedzielny” m.in. artykuł: Paradoks posłusznego – to drugie spotkanie rekolekcji wielkopostnych. Exodus 90 to program ascetyczny dla odważnych mężczyzn. Jest również dostępny Głos Ojca Pio.