I Niedziela Wielkiego Postu

Bóg zapłać za dzisiejsze ofiary na tacę na leczenie dla chorych osób objętych opieką Diecezjalnego Caritasu.

W czasie Wielkiego Postu w niedzielę o godzinie 17.00 Gorzkie Żale wraz z procesją, w piątek Drogi Krzyżowe o godzinie 16.00 i 19.00,   dla dzieci o 17.15. W tym czasie powstrzymujemy się od zabaw i imprez rozrywkowych.

Dzisiaj o godz. 12.30 Msza Św. zbiorowa do Matki Bożej Mińskiej. Przy ołtarzu Matki Bożej jest wystawiona Wielka Księga Trzeźwości. Do tej księgi mogą się wpisywać osoby, które na jakiś czas albo na całe życie postanawiają zerwać z jakimś nałogiem np. alkoholem. Wystarczy wpisać postanowienie, swoje imię i wiek.

Do puszki znajdującej się przy krzyżu wielkopostnym z tyłu kościoła można składać ofiary przeznaczone do przygotowania grobu pańskiego oraz kwiaty do niego.

Dnia 23 lutego we wtorek Msza Św. Grupy Modlitewnej O. Pio poprzedzona różańcem o godz. 17.30.

Za tydzień będzie zbiórka do puszek na dzieła misyjne AD GENTES.

Za tydzień o godz. 12.30 Msza Św. zbiorowa. Można zamawiać intencje w kancelarii.

Prosimy o przestrzeganie zaleceń sanepidu w kościele i wokół kościoła.

W kościele pod chórem jest do nabycia prasa katolicka. W najnowszym numerze tygodnika „Idziemy” artykuły: Cudownie piękna – Okoliczności powstania i wymowę najpiękniejszej rzeźby świata, którą można zobaczyć w Bazylice św. Piotra – opisuje ks. Waldemar Turek. Kociołkowatość katofobów – dlaczego ludzie wrogo nastawieni do Kościoła mają najbardziej klerykalne o nim wyobrażenie? – analizuje o. Dariusz Kowalczyk SJ. W „Gościu Niedzielnym”: Droga do wolności – to cykl wielkopostnych rozważań rekolekcyjnych. Rachunek na ratunek – to uczciwe spojrzenie w głąb swego sumienia. W „Miłujcie się”: Dlaczego Kościół jest atakowany? Marksizm i neomarksizm.