VI Niedziela Zwykła

Witamy w naszej parafii ks. wikariusza Cezarego z parafii w Miedzeszynie, który wygłosi do nas Słowo Boże, a podczas ogłoszeń będzie możliwość złożenia ofiary na budowę kościoła.

Dziękujemy kilku rodzinom za ofiary, które wpłacili na konto parafialne z racji Kolędy oraz osobom, które składają koperty na tacę.

Środą popielcową Kościół rozpoczyna 40-dniowy czas pokuty, gdzie poprzez modlitwę, post i jałmużnę przygotowujemy się duchowo do radosnych świąt Wielkiej Nocy. W środę popielcową obowiązuje post ścisły, czyli trzy posiłki postne w tym jeden do syta. Z postu ilościowego są zwolnione dzieci i osoby chore. Msze Święte w środę o godzinie 6.30, 8.00, 9.30, 16.00, 18.00, 20.00. Na wszystkich Mszach Świętych obrzęd posypania głów popiołem.

W czasie Wielkiego Postu w niedzielę o godzinie 17.00 Gorzkie Żale wraz z procesją, w piątek Drogi Krzyżowe o godzinie 16.00 i 19.00,   dla dzieci o 17.15. W tym czasie powstrzymujemy się od zabaw i imprez rozrywkowych.

Za tydzień o godz. 12.30 Msza Św. zbiorowa do Matki Bożej Mińskiej. Intencje można zamawiać w kancelarii. Przy ołtarzu Matki Bożej jest wystawiona Wielka Księga Trzeźwości. Do tej księgi mogą się wpisywać osoby, które na jakiś czas albo na całe życie postanawiają zerwać z jakimś nałogiem np. alkoholem. Wystarczy wpisać postanowienie, swoje imię i wiek.

Za tydzień taca na leczenie dla chorych osób objętych opieką Diecezjalnego Caritasu.

Prosimy o przestrzeganie zaleceń sanepidu w kościele i wokół kościoła.

W kościele pod chórem jest do nabycia prasa katolicka. W najnowszym numerze tygodnika „Idziemy” artykuły: Jak rozpoznać miłość – Czym różni się miłość od zakochania i czy są takie małżeństwa, które się nie kłócą? Interesy wygrały – Kiedy Europa zaprasza Rosję do zaprowadzenia nowego ładu, to dla nas zawsze źle się kończy. Uderzenie rykoszetem – Trzeba powiedzieć wprost, że aborcjonizm to najohydniejsza ideologia dyskryminacji w naszych czasach. W „Gościu Niedzielnym”: Zacznij od popiołu – Środa Popielcowa jest startem, metą zaś Wielkanoc. Jak dobrze zacząć Wielki Post. W „Miłujcie się”: Świadectwa osób, które przeżyły śmierć kliniczną oraz czy istnieje dusza nieśmiertelna?