III Niedziela Zwykła

W Chorwacji wydarzyło się wielkie nieszczęście w postaci trzęsienia ziemi. Wielu ludzi było poszkodowanych i utraciło życie i dorobek swojego życia. Dlatego Episkopat Polski ogłosił dzisiejszą niedzielę dniem solidarności z Chorwacją. W czasie Mszy Św. modliliśmy się za Chorwatów, a po Mszy Św. będzie możliwość złożenia ofiary za poszkodowanych.

Za tydzień ze Słowem Bożym przyjedzie do nas były wikariusz naszej parafii ks. Konrad Hasior, który obecnie zajmuje się zaniedbaną młodzieżą. Po Mszy Św. przed kościołem będzie możliwość złożenia daru na dom rekolekcyjny dla trudnej młodzieży.

Prosimy o przestrzeganie zaleceń sanepidu w kościele i wokół kościoła.

W kościele pod chórem jest do nabycia prasa katolicka. W najnowszym numerze tygodnika „Idziemy” artykuły: Odejścia i powroty – Dlaczego przybywa ludzi formalnie odchodzących od Kościoła i jakie to ma konsekwencje dla apostatów? Rządy social mediów - Czy już doszło do tego, że Facebook, Google czy Twitter są mocniejsze niż niejedno państwo, a Mark Zuckerberg ważniejszy niż prezydent USA? W „Gościu Niedzielnym”: Artykuł o św. Franciszku Salezym humaniście renesansu, mistyku, patronie dziennikarzy oraz o administratorze na trudne czasy na Białorusi, ks. Bp Kazimierzu Wielikosielcu. Często bywał w naszej parafii.

Serdecznie dziękujemy za miłe przyjmowanie nas po kolędzie, mimo dokuczliwego mrozu, za dar modlitwy i za ofiary na utrzymanie kościoła oraz cegiełki na budowę domu parafialnego. Prośmy o przynoszenie ze sobą krzyża lub obrazu świętego.