Niedziela Chrztu Pańskiego

Dzisiejsza Niedziela Chrztu Pańskiego zamyka liturgiczny czas Narodzenia Pańskiego. Od jutra zaczyna się Okres Zwykły trwający do Środy Popielcowej. Tradycyjnie żłóbek i choinki będą w kościele do 2 lutego.

Dzisiaj, przed kościołem, oznakowani wolontariusze Caritas zbierają datki do puszek. Złożone ofiary zostaną przeznaczone na wsparcie podopiecznych Caritas, szczególnie seniorów. Darczyńcom, z góry, składamy, serdeczne Bóg Zapłać!

Dziękujemy wszystkim którzy zorganizowali „Orszak Trzech Króli” i włączyli się swoją pracą w te dzieło. Dziękujemy też wszystkim za wsparcie dla Misji Świętych w wysokości 10560 złotych. Jest to duża pomoc dla misjonarzy.

Za tydzień przyjedzie do nas ze Słowem Bożym były Proboszcz naszej parafii Ks. Marek Sędek. Po Mszy Św. będzie możliwość złożenia ofiary na dom rekolekcyjny w Krościenku nad Dunajcem.

W przyszłą niedzielę po Mszy Świętej o godzinie 12.30 Nabożeństwo do Matki Bożej Mińskiej. Msza Święta zbiorowa. Intencje można podawać w kancelarii parafialnej.

Prosimy o przestrzeganie zaleceń sanepidu w kościele i wokół kościoła.

W kościele pod chórem jest do nabycia prasa katolicka. W najnowszym numerze tygodnika „Idziemy” m.in. artykuły: Jak Soros kupuje Radę Europy? – Wpływ Georga Sorosa na sposób funkcjonowania wielu instytucji międzynarodowych. Rok wielkiego resetu – O tajemniczych strukturach, którym marzy się nowy kształt świata, z którymi przegrał nawet Donald Trump. Lekarstwo na zło – Z badań wynika, że Polacy chcą zgody, ale te partie, które rezygnują z ostrej retoryki, natychmiast tracą poparcie. Jak to rozumieć? W „Gościu Niedzielnym”: Urzędnicy Parlamentu Europejskiego uważają, że szopka jest obraźliwa. Dodatek dzisiejszy – to modlitwy do Św. Józefa. Jest również dostępny Głos Ojca Pio.

Od jutra rozpoczynamy Wizytę Duszpasterską, czyli Kolędę. Nie będziemy wchodzili do domów i dzwonić. Prosimy gospodarzy domów, by czekali na księdza przy swojej posesji, mając przy sobie krzyż albo obraz święty i kropidło, i wodę święconą, którą można wziąć z zakrystii kościoła. Ponieważ nie będziemy mieli kartotek, prosimy, by na kopertach napisać swoje imię i nazwisko i adres. Będzie możliwość złożenia ofiary na kościół, a także będzie możliwość nabycia cegiełki na przyszły dom parafialny. Ponieważ księża będą po kolędzie, zachęcamy do skorzystania ze spowiedzi rano na Mszach porannych. W ostateczności spowiedź będzie wieczorem przed Mszą Św. o godz. 17.40.