II Niedziela po Narodzeniu Pańskim

Dziś po Mszy Świętej o godzinie 12.30 Adoracja Najświętszego Sakramentu z racji I niedzieli miesiąca.

W środę Uroczystość Objawienia Pańskiego tzw. Trzech Króli. Taca będzie przeznaczona na Misje. Porządek Mszy Świętych jak w niedziele z tym wyjątkiem, że nie będzie Mszy Świętej o godzinie 16.00. Pod koniec Mszy Św. o godz. 12.30 nawiedzą nas trzej królowie, a po Mszy Św.  nastąpi rozstrzygniecie konkursu szopek. Można jeszcze je przynosić do kościoła.

W związku z uroczystością Trzech Króli u sióstr przy stolikach będzie można nabyć poświęconą kredę z kadzidłem. Przypominamy, że w domu na drzwiach zewnętrznych piszemy litery K+M+B+2021. Jest to świadectwo, że przynależymy do Kościoła Rzymskokatolickiego.

W następną niedzielę tj. 10 stycznia oznakowani wolontariusze Caritas będą, przed kościołem, zbierali datki do puszek. Złożone ofiary zostaną przeznaczone na wsparcie podopiecznych Caritas parafialnego, szczególnie seniorów.

W następną niedzielę będzie Msza Św. zbiorowa o godz. 12.30. Można zamawiać intencje w kancelarii.=

Dziękujemy za nakrętki plastikowe i prosimy o dalsze ich przynoszenie.

W kościele pod chórem jest do nabycia prasa katolicka. W najnowszym numerze tygodnika „Idziemy” m.in. artykuły: Czas św. Józefa, o Orszaku Trzech Króli. Jest jeszcze do nabycia dwumiesięcznik „Miłujcie się: a w nim o godności człowieka od poczęcia Bóg mówi nie zabijaj, o św. Maksymilianie Kolbe, o Kardynale Wyszyńskim nauczanie i dzieło i wiele interesujących artykułów.

11 stycznia w poniedziałek rozpoczynamy wizytę duszpasterską wg wskazań Ks. Bp Romualda. Nie będziemy wchodzić do mieszkań, ale prosimy gospodarzy domków jednorodzinnych, by czekali przy furtce z krzyżem lub obrazem poświęconym oraz wodą święconą i kropidłem. Ksiądz nie będzie dzwonił. Modlitwy i błogosławieństwo rodzin i domu będzie na zewnątrz. Ponieważ będzie budowany dom katechetyczny, będzie możliwość złożenia ofiary dodatkowej na ten cel w postaci cegiełki. Nie będziemy nosić kartotek prosimy, by koperty z ofiarami były podpisane z adresem. Jeśli ktoś nie może złożyć ofiary, to można dać kartkę, lub pustą kopertę, ale też z podpisem i adresem.

WIZYTA DUSZPASTERSKA 2021

11.01.2021r.(Poniedziałek) - od 17.00

ul. Lipowa – jednorodzinne

ul. Mrozowska, ul. Wyspiańskiego niska zabudowa

ul. Miła i ul. Łąkowa, ul. Langiewicza, ul. Piaskowa

ul. Letniskowa

ul. Siennicka (za torami) - nr nieparzyste od nr 29 do końca (bez bloków)

ul. Siennicka (za torami) - nr parzyste od nr 20 do końca

ul. Słowackiego i Kasztanowa, ul. Chłopickiego, ul. Wieniawskiego, ul. Chopina i ul. Moniuszki

12.01.2021r.  (Wtorek) - od 17.00

ul. Ludowa niska zabudowa, ul. Broniewskiego i ul. Modrzejewskiej ul. Mazowiecka i ul. Akacjowa

ul. Spacerowa i ul. Klonowa niska zabudowa cała (bez bloków)

ul. Szpitalna – jednorodzinne

13.01.2021r. (Środa) - od 17.00

ul. Cicha – jednorodzinne, segmenty Dąbrówki 20 i 22 ul. Siennicka – jednorodzinne do torów i (od) Plac Stary Rynek,

ul. Mickiewicza, ul. Dąbrówki – jednorodzinne

1 PLM – domy jednorodzinne

ul. Konopki, ul. Rodziny Łubieńskich, ul. Długosza niska zabudowa

ul. Braci Śniadeckich – jednorodzinne i ul. Kosmiczna

ul. Kościelna

14.01.2021r. (Czwartek) od 17.00

ul. Mireckiego – jednorodzinne

ul. Górki, ul. Bulwarna – jednorodzinne,

ul. Piłsudskiego – jednorodzinne

ul. Limanowskiego – cała ulica

ul. Warszawska od ul. Kościelnej do ul. Żwirki, jednorodzinne, nr nieparzyste (181-239) i ul. Warszawska 176, 178, 178a .

ul. Warszawska (niska zabudowa) od ul. Kościuszki do ul. Kościelnej (92-176) i ul. Warszawska od ul. Kościelnej do ul. Żwirki, jednorodzinne, nr parzyste (188-214)

15.01.2021r. (Piątek) – od 17.00

ul. Reja i ul. Kazimierza Wielkiego

ul. Chełmońskiego – jednorodzinne

ul. Gnieźnieńska i ul. Majątkowa

ul. Szczecińska – jednorodzinne, ul. Tuwima – jednorodzinne, ul. Krótka .

ul. Topolowa – jednorodzinne,

ul. Olsztyńska – jednorodzinne

ul. Gdańska ul. Słoneczna

ul. F. Rawskiego (dawna ul. Braci Rokickich)

ul. Parkowa i ul. Wróblewskiego

16.01.2021r.(Sobota) – od godz. 9.00

STARA NIEDZIAŁKA:

ul. Mazowiecka nr parzyste od Jakubowa i po drodze ul. Długa

ul. Mińska i ul. Mazowiecka nr nieparzyste od Jakubowa

ul. Mazowiecka nr parzyste od Mińska– (40)

ul. Mazowiecka nr nieparzyste od Mińska i po drodze ul. Miłosza

ul. Leśna, ul. Ogrodowa, ul. Cieszynek ul. Radość

ul. Jabłoniowa, ul. Morelowa i ul. Natolin

ul. Lotniskowa i ul. Strażacka

18.01.2021r.(Poniedziałek) - od 17.00

ul. Toruńska – cała,  Budowlana – domy jednorodzinne

ul. Budowlana 4 (cały teren „Budowlanki”) + internat

ul. Malinowa ul. Czarnieckiego, ul. Kochanowskiego, ul. Jasna,

ul. Kołowa, ul. Powstańców Warszawy (dawna gen. Popławskeigo)

Więcej informacji w przyszłą Niedzielę.