III Niedziela Adwentu

Rozpoczynamy dziś rekolekcje adwentowe dla dorosłych, dzieci i młodzieży. Będą trwały do środy włącznie. Wygłosi je ks. Marek Twarowski. Spowiedź na wszystkich Mszach Św. Zachęcamy do skorzystania z możliwości spowiedzi rekolekcyjnej i do dobrego przygotowania się do Sakramentu Pokuty poprzez szczegółowy rachunek sumienia. W czasie świąt nie będzie spowiedzi.

Na parkingu zewnętrznym od ul. Kościelnej są sprzedawane choinki od dziś do 24 grudnia do godz. 13.00. 35% zysku będzie przeznaczone na nasz Caritas. Proszę nie parkować samochodów w oznaczonym miejscu.

Nasza parafia przekazała na pomoc odradzającym Kościołom na Wschodzie 5200 zł. Wszystkim ofiarodawcom składamy podziękowanie.

Zespół Caritas gorąco prosi o włączenie się w dzieło pomocy ubogim. Nasze zasoby dawno się już wyczerpały.  Ze względu na pandemię ich pozyskanie, poza parafią, jest prawie niemożliwe. Udzielaliśmy pomocy prawie 300 osobom: między innymi, seniorom, dzieciom, niepełnosprawnym i samotnym matkom. Teraz, tylko razem, możemy sprawić, że Boże Narodzenie, potrzebujących parafian, będzie radośniejsze. Prosimy o przynoszenie artykułów spożywczych oraz środków czystości i składanie ich do kosza wystawionego w kościele. Można też wrzucać datki do skarbony Caritas. Nawet niewielkie. Za zebrane w ten sposób pieniądze zakupimy artykuły spożywcze i świąteczne.

Pod chórem po Mszach Św. są do nabycia świece wigilijne Caritas. Dochód ze sprzedaży jest przeznaczony na wsparcie potrzebujących dzieci. Za „co łaska” można zaopatrzyć się też, w bardzo ładne, ręcznie wykonane ozdoby świąteczne.

Za każdy gest dobroci i troski o bliźnich z góry składamy serdeczne Bóg Zapłać!

Ministranci rozprowadzają pod chórem sianko. Ofiary będą przeznaczone na fundusz ministrancki.

Podobnie jak w ubiegłych latach zapraszamy rodziny z naszej parafii do świętowania jubileuszów małżeńskich od piątej rocznicy ślubu po wielokrotność tej liczby. Będzie to miało miejsce w Niedzielę Świętej Rodziny 27 grudnia w czasie Mszy Św. o godz. 12.30. Prosimy by zgłaszać jubilatów w kancelarii parafialnej lub w zakrystii.

Siostry Loretanki rozprowadzają opłatki wigilijne. Można je nabyć przed i po każdej Mszy Św. w niedzielę pod chórem, a w tygodniu tylko na roratach rano w zakrystii i w klasztorze sióstr przy Placu Kilińskiego 8. Jednocześnie siostry informują, że nie upoważniły nikogo, do roznoszenia opłatków po domach i ostrzegamy przed tymi, którzy pod pretekstem opłatka wchodzą do domu.

W środę rozpoczynamy w naszym kościele Nowennę do Dzieciątka Jezus przed Uroczystością Narodzenia Pańskiego. Nabożeństwo będzie odprawiane w tygodniu po Mszy Św. o godz. 18.00, w przyszłą niedzielę po Mszy Św. o godz. 16.00, zaś 24 grudnia po Mszy Św. o godz. 8.00 rano.

Przypominamy o obowiązku zachowania zaleceń sanepidu w kościele i wokół kościoła.

W kościele pod chórem jest do nabycia prasa katolicka. W najnowszym numerze tygodnika Idziemy artykuł, a w nim: Kolęda po nowemu – Co jest najważniejsze w praktyce corocznej kolędy i jak można ocalić jej sens w czasach pandemii? Kto obroni chrześcijan? – Przyczyny i skalę prześladowania chrześcijan oraz milczenie Zachodu, wobec tego dramatu – opisuje Monika Odrobińska. Jest do nabycia tygodnik Gość Niedzielny, a w nim: Sekrety wizerunku Matki Bożej z Guadalupe. Chcieli chleba, dostali kule, Grudzień 1970 na Wybrzeżu – nieukarana zbrodnia.