II Niedziela Adwentu

Za dzisiejsze ofiary złożone na tace na wsparcie kościołów wschodnich składamy serdeczne Bóg zapłać.

Pani Ania serdecznie dziękuje wszystkim ofiarodawcom na jej leczenie i życzy Bożego błogosławieństwa.

Dziś, Caritas z parafią przygotował miłą niespodziankę. Przed kościołem, na seniorów, czeka Święty Mikołaj wraz z pomocnikiem i workiem pełnym upominków. Serdecznie zaprasza wszystkie starsze osoby!

8 grudnia Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP, święto patronalne młodzieży żeńskiej. Msze Św. o godz. 6.30, 8.00, o 11.45 godzinki, Msza Św. zbiorowa i Godzina Łaski. O 18.00 będzie Msza Św. w święto patronalne Bielanek.

10 grudnia wspomnienie MB Loretańskiej. Z racji święta naszych sióstr Loretanek życzymy im opieki Matki Bożej i błogosławieństwa Bożego w ich posłudze.

Ministranci rozprowadzają pod chórem sianko. Ofiary będą przeznaczone na fundusz ministrancki.

Podobnie jak w ubiegłych latach zapraszamy rodziny z naszej parafii do świętowania jubileuszów małżeńskich. Będzie to miało miejsce w Niedzielę Świętej Rodziny 27 grudnia w czasie Mszy Św. o godz. 12.30. Prosimy by zgłaszać jubilatów w kancelarii parafialnej lub w zakrystii.

W piątek od godz. 9.00 nawiedzimy chorych z sakramentami. Zapisy w kancelarii parafialnej lub dziś po Mszy Św. w zakrystii.

Za tydzień 13 grudnia w niedzielę rozpoczynamy rekolekcje adwentowe, które poprowadzi ks. Proboszcz Marek Twarowski z Cisia, gdzie jest budowany kościół. Potrwają one do środy włącznie. Porządek w dni powszednie 6.30, 9.00, 11.00, 16.00, 18.00 i 20.00. Szczegółowy program w gablocie. Zachęcamy już od jutra, by wyspowiadać się, gdyż w czasie rekolekcji nie będzie dodatkowych księży.

Pod chórem są do nabycia świece wigilijne Caritas. Dochód z nich przeznaczony będzie na wsparcie potrzebujących dzieci.

Siostry Loretanki rozprowadzają opłatki wigilijne. Można je nabyć przed i po każdej Mszy Św. w niedzielę pod chórem, a w tygodniu tylko na roratach rano pod chórem i w klasztorze sióstr przy Placu Kilińskiego 8. Jednocześnie siostry informują, że nie upoważniły nikogo, do roznoszenia opłatków po domach i ostrzegamy przed tymi, którzy pod pretekstem opłatka wchodzą do domu.

Prosimy o przynoszenie nakrętek i dziękujemy za nie.

Przypominamy o obowiązku zachowania zaleceń sanepidu w kościele i wokół kościoła.

W kościele pod chórem jest do nabycia prasa katolicka. W najnowszym numerze tygodnika Idziemy artykuł, a w nim: Prawdziwe piękno nie krzyczy – Co w kobietach ich pociąga, a co od nich ich odstrasza? – na pytania Agnieszki Domańskiej odpowiadają Bogdan Rymanowski, Przemysław Babiarz i Rafał Patyra. Godzina Łaski – Czym jest tzw. Godzina Łaski i jakie owoce daje jej modlitewne przeżywanie? Jest do nabycia tygodnik Gość Niedzielny, a w nim: Pół wieku w państwie Fidela – to o kościele na Kubie. Europa stała się pogańska.