I Niedziela Adwentu

Dziś rozpoczynamy Adwent, czas oczekiwania na powtórne przyjście Chrystusa na ziemię oraz przygotowywanie do Uroczystości Narodzenia Pańskiego. Adwentem rozpoczynamy nowy Rok Liturgiczny i Kościelny.

Roraty odprawiane będą w dni powszednie od poniedziałku do soboty o godz. 6.30. Zapraszamy wszystkich a zwłaszcza dzieci do uczestniczenia w Roratach z adwentowymi lampionami. Od poniedziałku do piątku konkurs roratni dla dzieci. Ze względu na Roraty Msza Św. o godz. 7.00 została odwołana. Kolejna Msza Św. będzie o godz. 8.00.

Nasza parafianka Anna Budkiewicz lat 38 choruje na glejaka 4 stopnia. Wymaga kosztownego leczenia tylko w Niemczech. Przed kościołem będą osoby zbierające na ten cel.

W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. Spowiedź w I piątek na Mszach Św. i od godz. 17.30.

Za tydzień połowa tacy będzie przeznaczona na pomoc dla kościoła na wschodzie.

Zespół Caritas gorąco prosi o włączenie się w dzieło pomocy ubogim. Nasze zasoby dawno się już wyczerpały.  Ze względu na pandemię ich pozyskanie, poza parafią, jest prawie niemożliwe. Udzielaliśmy pomocy prawie 300 osobom: między innymi, seniorom, dzieciom, niepełnosprawnym i samotnym matkom. Teraz, tylko razem, możemy sprawić, że Boże Narodzenie, potrzebujących parafian, będzie radośniejsze. Prosimy o przynoszenie artykułów spożywczych oraz środków czystości i składanie ich do kosza wystawionego w kościele. Można też wrzucać datki do skarbony Caritas. Nawet niewielkie. Za zebrane w ten sposób pieniądze zakupimy artkuły spożywcze i świąteczne.

Pod chórem po Mszach Św. są do nabycia świece wigilijne Caritas. Dochód ze sprzedaży jest przeznaczony na wsparcie potrzebujących dzieci. Za każdy gest dobroci i troski o bliźnich z góry składamy serdeczne Bóg Zapłać!

Siostry Loretanki rozprowadzają w niedzielę opłatki wigilijne w kościele pod chórem. W tygodniu można je nabyć tylko po Roratach w zakrystii, a także w klasztorze sióstr przy Placu Kilińskiego 8. Informujemy jednocześnie, że siostry nikogo nie upoważniły do roznoszenia opłatków po domach i ostrzegamy przed tymi, którzy pod pretekstem opłatka wchodzą do domu.

Siostry Karmelitanki z Osin Nowych dziękują wszystkim ofiarodawcom żywności, pomocy i ofiar pieniężnych. Zapewniają o modlitwie za dobrodziejów. My księża ze swej strony też dziękujemy i zachęcamy do czynnej pomocy siostrom, bo one skutecznie wstawiają się za ofiarodawcami do Boga, pokutują i modlą się także za nas.

Bóg zapłać pewnemu Panu za ofiarę 200 zł na czujniki przeciwpożarowe.

Nasza parafia przekazała na budowę Kościoła w Miedzeszynie 5.800 zł. Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom.

Nasz parafianin o. Dariusz Kowalczyk Jezuita wygłosił dla Księży Biskupów rekolekcje. Prośmy Boga, by przyniosły dobry owoc dla całego Kościoła w Polsce. Dziękujemy Bogu, że mamy tak gorliwego i uzdolnionego naszego rodaka.

Przypominamy o zachowaniu zaleceń sanepidu w kościele i wokół kościoła. Przypominamy, że wokół kościoła są ławki, a komunia św. będzie też udzielana na zewnątrz kościoła przy głównych drzwiach.

Przed ołtarzem Matki Bożej Mińskiej wyłożona jest księga podziękowań naszej Matce Miłosierdzia. Przed figurą Św. o. Pio księga podziękowań temu świętemu. W zakrystii jest księga wot. Kto dziękuje, ten dwa razy prosi.

W kościele pod chórem jest do nabycia prasa katolicka. W najnowszym numerze tygodnika Idziemy artykuł: Głos na pustyni – Na co powinniśmy zwrócić uwagę, jeśli w adwencie chcemy pogłębiać naszą modlitwę i życie duchowe? Szara strefa języka – Mechanizmy kłamstwa i znieczulenia na nie ludzi. Płyta z Rekolekcjami dołączona jest gratis do każdego egzemplarza Idziemy.

Jest do nabycia tygodnik Gość Niedzielny” a w nim: Ociec Salij o odchodzeniu od wiary i agresji wobec Kościoła. Bezpłatny dodatek – kalendarz ścienny na 2021 rok z wizerunkami świętych.