XXXIII Niedziela Zwykła

Dziękujemy bardzo osobom, które już w prawie 3 tygodnie w nocy pilnują kościoła przed profanacją, a także policji, która kilka razy interweniowała i sporadycznie czuwała zwłaszcza od ul. Ogrodowej.

Nasza parafia przekazała 2800 zł na pomoc prześladowanym chrześcijanom. Bóg zapłać ofiarodawcom.

Za dzisiejsze ofiary na Seminarium Duchowne składamy wszystkim ofiarodawcom Bóg zapłać.

Dziś po Mszy Św. o godz. 12.30 nabożeństwo do Matki Bożej Mińskiej.

Są osoby, które boją się przyjmować Pana Jezusa do swojego serca. Uważają, że się zarażą. W ten sposób pokazują swoją niewiarę w Boga i w Jego żywą obecność w Najświętszym Sakramencie. Co udowodniły liczne Cuda Eucharystyczne, odrzucając Boga, przyjmują naukę szatana i skazują się na wieczne potępienie.

Jeśli uważamy, że w niedzielę jest za dużo osób w kościele, to przychodźmy w tygodniu na Msze Św. Przyjmowanie Pana Jezusa do serca uzdrawia duszę, ale też i ciało, oraz daje życie wieczne.

W poniedziałek wspomnienie Matki Bożej Ostrobramskiej, Matki Miłosierdzia.

W przyszłą niedzielę Uroczystość Chrystusa Króla. Po każdej Mszy Św. nastąpi intronizacja Pana Jezusa do naszych serc, rodzin, parafii. Prosimy przynieść ze sobą krzyże, które wiszą w domach. Usilna modlitwa odsunie pandemię i inne nieszczęścia. Brak modlitwy i odsunięcie się od Boga, sprowadzi jeszcze większe tragedie.

Za tydzień w niedzielę o godz. 11.00 odbędzie się przyjęcie kandydatów w poczet nowych ministrantów.

Również za tydzień połowa tacy będzie przeznaczona na budowę kościoła w parafii Dobrego Pasterza Warszawa-Miedzeszyn.

Dziękujemy za nakrętki i prosimy o przynoszenie.

Przypominamy o zachowaniu zaleceń sanepidu w kościele i wokół kościoła. Przypominamy, że wokół kościoła są ławki, a komunia św. będzie też udzielana na zewnątrz kościoła przy głównych drzwiach.

W najnowszym numerze tygodnika Idziemy artykuł: Wierzę w jeden Kościół – Znaczenie jedności Kościoła i nieprzekraczalne granice trwania w niej. Quo vadis młodzieży? – trzeba odbudować autorytet instytucjonalny Kościoła poprzez pojawienie się autorytetów indywidualnych. Przegrane pokolenie? – Co o polskiej szkole i o naszej wspólnocie narodowej ujawniły ostatnie protesty na ulicach miast Jest do nabycia tygodnik Gość Niedzielny” a w nim: Dajcie żyć – To o protestach kobiet i ataku na Kościół Gdybyś znała ich mękę – Powiedział Pan Jezus do Św. Faustyny – to ustawicznie byś ofiarowała jałmużnę ducha. Gdy człowiek na tym świecie cierpi, ludzie nie szczędzą wysiłków i środków, żeby mu pomóc. Dlaczego ma być inaczej, gdy cierpi w czyśćcu? Jest również dostępny dwumiesięcznik Głos Ojca Pio”.