XXXII Niedziela Zwykła

Dzisiaj połowa tacy będzie przeznaczona dla chrześcijan prześladowanych za wiarę.

Dziękujemy bardzo Pani za ofiarowanie 400 zł i małżeństwu 1000 zł na pokrycie kosztów montowania czujników przeciwpożarowych w kościele. Na strychu i dzwonnicach są już zamontowane. Całkowity ich koszt to ok. 90000 zł.

Dziękujemy też rodzinie za ofiarę 1200 zł na potrzeby naszego kościoła.

Przez cały listopad można uzyskać odpust za dusze cierpiące w czyśćcu.

Jutro nie będzie księdza w kancelarii. Prosimy, aby sprawy cmentarne załatwiać w inne dni od wtorku do piątku od 10.00 do 12.00 i od 16.00 do 18.00.

W środę 11 listopada Święto Niepodległości. Msze Św. jak w niedzielę. Nie będzie Mszy Św. o godz.16.00. O godz. 12.30 Urząd Miasta Mińsk Mazowiecki zamówił Mszę Św. w intencji Ojczyzny, mieszkańców miasta i okolic, a także w intencji tych, co pilnowali kościoła przed profanacją i dewastacją. Jeszcze raz składam wszystkim serdeczne Bóg zapłać za pilnowanie kościoła w nocy, często kosztem wypoczynku i zdrowia. Niech wam Bóg wynagrodzi tu i w niebie. Prosimy o zapisywanie się kolejnych nowych osób do pilnowania kościoła w nocy. Zapisy w zakrystii po Mszach Św.

Idąc na cmentarz pamiętajmy o modlitwie za zmarłych a nie tylko o kwiatach i zniczach.

W kancelarii przyjmujemy na wypominki roczne, które są czytane przed Mszą Św. o godz. 9.30, 11.00 i 12.30 do wyboru.

Przypominamy o zachowaniu zaleceń sanepidu w kościele i wokół kościoła. Przypominamy, że wokół kościoła są ławki, a komunia św. będzie też udzielana na zewnątrz kościoła przy głównych drzwiach.

Za tydzień taca przeznaczona będzie na Seminarium Duchowne.

Wydział Teologiczny Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego zaprasza do udziału w kursach: STUDIUM WIEDZY TEOLOGICZNEJ oraz KATECHISTÓW PARAFIALNYCH. Kursy są rekomendowane przez ordynariusza naszej diecezji Ks. Bp R. Kamińskiego. Więcej informacji na afiszu w gablocie.

W najnowszym numerze tygodnika Idziemy artykuł: Tęczowy automatrix – Jak ruch LGBT wykorzystuje doktrynę wojenną, na czym polega, czym jej podstępność i jakie niesie zagrożenia? Nie manipulujmy życiem – Z perspektywy naukowej płód nie jest częścią ciała kobiety, tylko odrębnym organizmem – mówi genetyk kliniczny dr Jennifer Castaneda Rewolucyjna szpica - Na ulice wyszło pokolenie wychowane przez media społecznościowe, które uzależniają słabsze osobowości od „laików”, podmywają samoocenę, a jednocześnie z każdego czynią gwiazdę. Jakie będą tego skutki? Jest do nabycia tygodnik Gość Niedzielny” a w nim: Chaos w czasach zarazy – Co oznacza orzeczenie Trybunału Konstytucyjnego? Nicea znów w żałobie – O atakach islamistów we Francji. Jest również dostępny dwumiesięcznik Głos Ojca Pio”