Uroczystość Wszystkich Świętych

Dziś nie ma Mszy Św. o godz. 16.00. 1 i 2 listopada nabożeństwo za zmarłych będzie o godz. 17.00, a po Mszach Św. o godz. 18.00 będzie różaniec do granic od 1 do 8 listopada.

Dziś po każdej Mszy Św. będzie odśpiewana na klęcząco Suplikacja o odwrócenie pandemii i nawrócenie tych, co odeszli od Pana Boga i Go bezczelnie atakują.

Jeśli chodzi o odpust za zmarłych papież Franciszek rozciągnął go na cały listopad.

Przypominamy, że w naszym kościele jest kaplica adoracyjna. Wczoraj, po południu nikogo nie było. Jest to smutne, że parafianie nie odwiedzają Pana Jezusa, który czeka.

W miniony poniedziałek w godzinach popołudniowych rozwścieczony tłum liczący ok. 600 osób za namową swoich przywódców, bluźnił przeciw Bogu, Kościołowi i Kapłanom. Było to wielkie znieważenie Boga i Jego świątyni. Modlitwa różańcowa i woda święcona egzorcyzmowana i udało się opanować sytuację. Zawiązała się straż, która w nocy pilnuje kościoła i terenu przed profanacją. Dziękujemy wszystkim za obronę kościoła, pilnowanie go w nocy i dar modlitwy. Bądźmy czujni, nie dajmy sprofanować kościoła od zewnątrz i wewnątrz. Reagujmy. Dziękujemy też kibicom i młodzieży za okazaną pomoc w pilnowaniu kościoła.

Jutro Dzień Zaduszny. Msze Św. o godz.6.30, 8.00, 9.30 i 18.00. O godz. 17.00 w kościele modlitwa za zmarłych, których poleciliśmy na 2 listopada.

Msza gregoriańska będzie odprawiana codziennie o godz. 8.00, a w niedziele o godz. 18.00.

W kancelarii przyjmujemy na wypominki roczne, jednorazowe oraz listopadową Mszę Św. gregoriańską zbiorową.

Przypominamy o zachowaniu zaleceń sanepidu w kościele i wokół kościoła.

W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. Spowiedź na Mszach Św. W sobotę po Mszy Św. o godz. 7.00 różaniec pierwszo sobotni z rozmyślaniem. Po Mszy Św. o godz. 18.00 spotkanie rodzinnych kół różańcowych.

Za tydzień ofiary zbierane na tace będą przeznaczone dla chrześcijan prześladowanych za wiarę.

W najnowszym numerze tygodnika Idziemy artykuł: „Co zamiast zniczy?” – Co robić, jeśli nawiedzenie cmentarzy jest niemożliwe? „Nauka o odpustach” – o co chodzi w praktyce odpustów? „Różaniec do granic nieba” – co jest celem kolejnej wielkiej akcji modlitewnej? Jest do nabycia tygodnik Gość Niedzielny” a w nim: „Wytapianie świętych” – czyli nauka Kościoła o sprawach ostatecznych. „Rycerz dnia codziennego” – to założyciel Rycerzy Kolumba bł. Ks. Michael McGivney. W „Miłujcie się” – „Jak się modlić?”