XXX Niedziela Zwykła

Dzisiaj w naszej parafii, gościmy zespół muzyczny Sanctus. Przez całą niedzielę będą grali części stałe Mszy Św., a po każdej Mszy Św. będzie możliwość złożenia ofiary na leczenie syna Mikołaja. Szczegóły w gablocie.

Nasza parafia na Misje przekazała 6.600 zł, a na potrzeby Radia Warszawa niecałe 3.800 zł. Wszystkim ofiarodawcom składamy serdeczne Bóg zapłać.

Ze względu na pandemię są odwołane wszystkie konferencje przed chrzcielne i są nieobowiązkowe do chrztu.

Dziś po każdej Mszy Św. będzie odśpiewana na klęcząco Suplikacja o odwrócenie pandemii i nawrócenie tych, co odeszli od Pana Boga.

Według wyliczeń w naszym kościele może przebywać około 170 osób, a wokół kościoła i w kościele 1 osoba na 7 m2. Są uruchomione głośniki zewnętrzne. Sięgają aż do parkingu i na ulicę Ogrodową. Komunia będzie udzielana też na zewnątrz kościoła przy drzwiach głównych.

Odwiedzając bliskich zmarłych na cmentarzu przestrzegajmy wskazań sanepidu.

1 listopada po Mszy Św. o godz. 11.00 wyruszy procesja modlitewna do pięciu stacji, gdzie będzie modlitwa za zmarłych poleconych. Nie będzie Mszy Św. o godz. 16.00. AKTUALIZACJA: W związku z tym, że jest zakaz procesji na cmentarzu modlitwa za zmarłych polecanych w wypominkach odbędzie się o godzinie 17.00 w kościele.

2 listopada o godz. 17.00 w kościele modlitwa za zmarłych. Po Mszy Św. o godz. 18.00 procesja różańcowa na cmentarz.

Od 1 do 8 listopada można uzyskać odpust zupełny za 1 duszę czyśćcową. Warunki to być w stanie łaski uświęcającej, nie mieć przywiązania do grzechu ciężkiego, nawiedzić cmentarz i pomodlić się za zmarłych.

W kancelarii oraz po chórem przyjmujemy na wypominki roczne, jednorazowe oraz listopadową Mszę Św. gregoriańską zbiorową.

Bóg zapłać za składane ofiary na konto parafialne. W ciągu trzech miesięcy wpłynęło około 4.000 zł. Po świętach będziemy wysyłać podziękowania.

Począwszy od października, jeden raz w miesiącu będzie odprawiana w naszym kościele Msza Św. wotywna o Duchu Św. w intencji kapłanów. Szczegóły w gablocie.

Przypominamy o zachowaniu zaleceń sanepidu w kościele i wokół kościoła.

Prosimy o przynoszenie nakrętek do kościoła.

W najnowszym numerze tygodnika Idziemy artykuł: „COVID – 19 w domu – jak postępować, kiedy w domu mamy kogoś zakażonego koronawirusem?”

Wczoraj Moskwa, dziś Bruksela? – Czy Unia może posunąć się w niektórych sprawach dalej niż Moskwa w niszczeniu naszej specyfiki narodowej i religijnej?

Ksiądz Zieja i mariawici – Mało znana historia jak ks. Jan Zieja usiłował doprowadzić mariawitów do pojednania z kościołem katolickim”.

Jest do nabycia tygodnik Gość Niedzielny” a w nim: „Bóg wie” – Chrześcijanin musi umieć rozróżniać między Opatrznością Bożą, a wystawianiem Boga na próbę”.

W „Miłujcie się”Tajemnica czyśćca.