XXIX Niedziela Zwykła

Dzisiaj w naszej parafii, odbywa się „Niedziela radiowa”. Gościmy przedstawicieli Radia Warszawa, rozgłośni Diecezji Warszawsko-Praskiej. Kazania głosi dziś ks. Mariusz Wedziuk (dyrektor redaktor naczelny, zaś reporterka Greta Sulik nagrywa wywiady z parafianami. Uwieńczeniem „Niedzieli radiowej” będzie audycja na falach Radia Warszawa 106,2 FM, poświęcona naszej wspólnocie parafialnej pt.: „Portret parafii”. Zostanie ona wyemitowana na żywo dziś o godz. 20.10.

Zapraszamy do wysłuchania odbytej transmisji na stronie:

https://radiowarszawa.com.pl/portret-parafii-w-kosciele-pw-narodzenia-nmp-w-minsku-mazowieckim/

Dziś ofiary na tace przeznaczone są na misje.

Dziś o godz. 17.00 nauki przedchrzcielne.

Na stypendia ze zbiórki z Dnia Papieskiego 18 października dla zdolnej, ale biednej młodzieży zebraliśmy przed kościołem 5,930 zł. Serdeczne Bóg zapłać.

W kancelarii oraz w kościele przyjmujemy na wypominki roczne, jednorazowe oraz listopadową Mszę Św. gregoriańską zbiorową.

Przy wejściu do kościoła oraz przy zakrystii zostały zamontowane dozowniki na wodę święconą. Koszt 4 dozowników wyniósł 6,400 zł. Za tydzień nadwyżka z tacy będzie przeznaczona na pokrycie tych kosztów.

Na cmentarzu przy tzw. bramie do cmentarza komunalnego, jest robiona kostka, a także będzie ustawiana nowa brama koło warsztatu kamieniarskiego Pana Ilczuka i będą przeniesione kontenery na śmieci, gdyż bardzo dużo śmieci to nie z cmentarza, a parafia ponosi koszty ich wywożenia. Brama będzie otwierana rano, a na noc zamykana.

W czwartek wspomnienie św. Jana Pawła II.

23 października w piątek o godz. 18.00 Msza Św. Grupy Św. O. Pio. Po Mszy Św. spotkanie grupy w salce na plebani.

W przyszłą niedzielę o godz. 16.00 odbędzie się poświęcenie różańców dzieci przygotowujących się do I komunii św. ze szkoły z Niedziałki i 1,5,6.

W przyszłą niedzielę po Mszy Św. o godz. 18.00 odbędzie się koncert Zespołu „Sanctus”. Serdecznie zapraszamy.

Przypominamy o zachowaniu zaleceń sanepidu w kościele i wokół kościoła. Adoracja Najświętszego Sakramentu odbędzie się w kościele od poniedziałku aż do odwołania.

Prosimy o przynoszenie nakrętek do kościoła.

W najnowszym numerze tygodnika Idziemy artykuł: „Bohaterowie czasu pandemii” - Co lekarze i pielęgniarki mówią o swojej pracy w czasie pandemii. „Wszyscy jesteśmy misjonarzami” – Czy misje są potrzebne i czy to znaczy, że każdy z nas powinien być misjonarzem. „Caritas – wyobraźnia miłosierdzia” – Najważniejsza w Polsce organizacja charytatywna.

Jest do nabycia tygodnik Gość Niedzielny” a w nim: „Pandemia odsiała przede wszystkim tych ludzi, którzy przychodzili zwyczajowo z rozpędu” – o budowaniu wspólnoty parafialnej, jej zadaniach ewangelizacyjnych oraz najważniejszym wyzwaniu duszpasterskim mówi ks. Wiesław Kamiński. „Najbardziej cenną rzeczą, jaką robię, jest skłanianie ludzi do powracania do Boga” – mówił ks. Piotr Pawlukiewicz. Zamieszczony jest fragment jego autobiografii. W dwumiesięczniku „Miłujcie się” artykuł: „Przejawy obecności antychrysta” i „Ostatnia spowiedź Fryderyka Chopina”.