XXVIII Niedziela Zwykła

Dziś przed kościołem u ministrantów będzie możliwość złożenia ofiary na stypendia św. Jana Pawła II dla ubogiej a zdolnej młodzieży.

Od jutra w kancelarii przyjmujemy na wypominki roczne, jednorazowe oraz listopadową Mszę Św. gregoriańską zbiorową. Od przyszłej niedzieli wypominki będą przyjmowane także w kociele.

W wtorek po Mszy Św. o godz. 18.00 ostatnie nabożeństwo fatimskie i procesja wokół kościoła z figurą Matki Bożej. O godz. 19.00 kurs przedmałżeński.

Grupa Odnowy w Duchu Św. „Nazaret” serdecznie zaprasza spragnionych pogłębiania swojej relacji z Panem Bogiem na modlitwie połączone z adoracją, rozważaniem Słowa Bożego oraz uwielbieniem. Spotkania odbywają się w każdy czwartek po wieczornej Mszy św.

W piątek wspomnienie św. Jadwigi Śląskiej i wspomnienie 42 rocznicy wyboru Kardynała Karola Wojtyły na papieża. W tym dniu ofiarujmy różaniec jako dziękczynienie.

W niedzielę 18 października, w naszej parafii, odbędzie się „Niedziela radiowa”. Będziemy gościli przedstawicieli Radia Warszawa, rozgłośni Diecezji Warszawsko-Praskiej. Kazania w tym dniu wygłosi ks. Mariusz Wedziuk (dyrektor redaktor naczelny), zaś reporterka Greta Sulik będzie nagrywała wywiady z parafianami. Uwieńczeniem „Niedzieli radiowej” będzie audycja na falach Radia Warszawa 106,2 FM, poświęcona naszej wspólnocie parafialnej pt.: „Portret parafii”. Zostanie ona wyemitowania na żywo w niedzielę 18 października o godz. 20.10.

W przyszłą niedzielę o godz. 16.00 odbędzie się poświęcenie różańców dzieci przygotowujących się do I komunii św. ze szkoły z ul. Siennickiej.

Również w niedzielę za tydzień Msza Św. zbiorowa do Matki Bożej Mińskiej. Można przynosić intencje do kancelarii.

Za tydzień ofiary na tace przeznaczone będą na misje.

Przypominamy o zachowaniu zaleceń sanepidu w kościele i wokół kościoła. Ze względu na zaistniałą sytuację na razie wstrzymujemy zapisy do bierzmowania.

W najnowszym numerze tygodnika Idziemy artykuł: Świadectwo prymicyjnych obrazków – Co się stało, że Prymas Tysiąclecia i Jan Paweł II przyjęli święcenia kapłańskie innego dnia, niż napisano na ich prymicyjnych obrazkach? Moc Różańca – Ks. Chomnicki usłyszał kiedyś od oficera KGB, że Żywy Różaniec to coś gorszego niż bomba atomowa. Jest do nabycia tygodnik Gość Niedzielny” a w nim Marzenia Papieża. – to nowa encyklika papieża Franciszka „Fratelli tutti” oraz film na DVD „Ziemia Maryi”.