XXVII Niedziela Zwykła

W poniedziałek o godz. 19.15 zebranie dzieci przygotowujących się do I komunii św. ze szkoły nr 4.

We wtorek o 19.00 kurs przedmałżeński.

W środę wspomnienie Matki Bożej Różańcowej.

Różaniec dla dzieci od poniedziałku do piątku o godz. 17.15, a dla dorosłych po Mszy Św. o godz. 18.00, a w niedzielę o godz. 17.00.

Dzieci I Komunijne ofiarowały na misje 650 zł. Bóg zapłać.

Dziś po Mszy św. o godz. 12.30 nabożeństwo z racji I niedzieli miesiąca, a potem procesja wokół kościoła. Zapraszamy zespoły procesyjne.

Dziś o godzinie 17.00 w salce parafialnej odbędzie się nauka przed-chrzcielna.

Bóg zapłać za dzisiejsze ofiary na Diecezjalny Dom św. Faustyny w Ostrówku.

Za tydzień Dzień Papieski. Przed kościołem będzie możliwość złożenia ofiary na Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia im. Św. Jana Pawła II. Jest to żywy pomnik ku czci naszego rodaka, który wspomaga stypendiami zdolną ale ubogą młodzież.

W przyszłą niedzielę o godz. 16.00 odbędzie się poświęcenie różańców dzieci z klas III ze szkoły nr 3.

Przypominamy o zachowaniu zaleceń sanepidu w kościele i wokół kościoła.

Ponownie apelujemy i przypominamy, aby nie deptać trawników, szczególnie tych, gdzie jest zasiana nowa trawa. Szczególnie prosimy, aby nie wchodzić na trawę przy krzyżu misyjnym.

Prosimy również, aby pilnować dzieci, by nie rozrzucały kamyków, zarówno tych przy krzyżu misyjnym, jak i wokół kościoła.

Nie bójmy się zwracać uwagi tym, co tego nie przestrzegają. Jest to nasze dobro wspólne i wszyscy powinniśmy dbać o to, by wokół kościoła było coraz piękniej. Od nas samych zależy jak teren wokół kościoła będzie wyglądał.

W najnowszym numerze tygodnika Idziemy artykuł: Jak koronawirus nas zmienił?– Czy pandemia, dystans społeczny i inne względy nie stały się wytłumaczeniem dla nas, a skutecznym narzędziem przeprowadzenia swoich zamierzeń dla wrogów Kościoła? Powołani, choć nie idealni – Jak na przestrzeni ostatnich dwudziestu lat zmienili się kandydaci do kapłaństwa? Asyż św. Franciszka – Miasteczko, w którym dojrzewała świętość Franciszka. Jest do nabycia tygodnik Gość Niedzielny”.