XXVI Niedziela Zwykła

Dziękujemy serdecznie Ojcom Kapucynom, którzy wygłoszą Słowo Boże, a po Mszy Św. przed kościołem będzie możliwość kupienia książeczek religijnych o O. Pio, a także złożyć ofiarę na tłumaczenie pism O. Pio.

Dziś ostatnia grupa 37 dzieci przystąpi(ła) do I komunii św. Bóg zapałać rodzicom za dar ołtarza w wysokości 3580 zł, który będzie przeznaczony na montaż czujników przeciwpożarowych w naszym kościele.

Poprzednia grupa dzieci przekazała 1240 zł na Papieskie Dzieło Misyjne. Wszystkim ofiarodawcom na misje składamy serdeczne Bóg zapłać.

We wtorek o 19.00 kurs przedmałżeński.

Dziś na Mszy Św. o godz. 16.00 poświęcenie tornistrów uczniów ze szkoły podst. Nr 3.

Dziękujemy za nakrętki i prosimy o dalsze ich przynoszenie.

W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. Spowiedź na Mszach Św., a w piątek od godz. 17.30.

1 października rozpocznie się różaniec dla dzieci. Będzie on o godz. 17.15 od poniedziałku do piątku z konkursem, a po Mszy Św. o godz. 18.00 różaniec dla dorosłych. Natomiast w niedzielę różaniec będzie o godz. 17.00. Odmawiając różaniec pobożnie zwłaszcza w kościele, można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

W poniedziałek 28 września o godz. 19.00 zebranie rodziców w kościele dla szkół z Niedziałki, 1,3,5,6, i salezjańskiej.

Za tydzień I niedziela miesiąca, a po Mszy Św. o godz. 12.30 nabożeństwo, a po nim procesja eucharystyczna wokół kościoła.  W sposób szczególny zapraszamy  zespoły procesyjne.

W przyszłą niedzielę o godz. 16.00 odbędzie się poświęcenie różańców klas III szkół nr 2 i Salezjanów.

Przypominamy o zachowaniu zaleceń sanepidu w kościele i wokół kościoła.

W piątek wspomnienie św. Aniołów Stróżów. W tym dniu na cmentarzu parafilanym, będzie poświecony grób przez ks. Kanclerza naszej Kurii dedykowany dzieciom martwo urodzonym. Poświecenie o godz. 17.00. Fundatorem pomnika jest Pan Sławomir Moch, właściciel Zakładu Pogrzebowego EXITUS.

Dziękujemy 2 ofiarodawcom za ofiary złożone w wysokości 200 zł na czujniki przeciwpożarowe.

Za tydzień ofiary zebane na tace będą przeznaczone na Dom św. Faustyny w Ostrówku.

W najnowszym numerze tygodnika Idziemy artykuł: „Dżentelmeni z nieba” – Kim są aniołowie i na co możemy liczyć z ich strony? „Kobiety i kobietki” - Jak matka z dorastającą córką powinny rozmawiać o swej kobiecości? W tygodniku Gość Niedzielny”: „Za nic nie powiem” – artykuł o tajemnicy spowiedzi. „Skazana na zapomienie” , a jednak cudem przetrwała – to o pamięci Bitwy Warszawskiej.