XXIV Niedziela Zwykła

Za dzisiejsze ofiary złożone na tace które są przeznaczone na nasze Seminarium Duchowne składamy serdeczne Bóg zapłać.

Dziś o godz. 17.00 odbędzie się różaniec fatimski i procesja.

Za Tydzień przyjedzie do nas z kazaniami Proboszcz Parafii Dobrego Pasterza Warszawa-Miedzeszyn ks. Marcin Ożóg. Po Mszy Św. będzie możliwość złożenia ofiary na budowę kościoła w Miedzeszynie.

Dziękujemy za nakrętki i prosimy o dalsze ich przynoszenie.

W poniedziałek Święto Podwyższenia Krzyża. Msze Święte o godzinie 6.30, 7.00. 8.00  i 18.00. Po Mszy Św. adoracja relikwii Krzyża Św. i ofiary składane z tego tytułu będą przeznaczone na fundusz ministrancki.

Parafialna schola „Kropelki” zaprasza wszystkie chętne dzieci w wieku szkolnym na spotkanie organizacyjne, które odbędzie się 13 września po Mszy Św. o godz. 18.00 w salce domu parafialnego.

We wtorek 15 września o godz. 19.30 u Sióstr Karmelitanek w Osinach Nowych rozpocznie się cykl spotkań dla dorosłych „10 drogowskazów w drodze do Boga”. Szczegóły w gablocie.

Caritas, w ramach realizowanego projektu „Dobra Pora dla Seniora”, zaprasza seniorów na naukę prawidłowego chodzenia z kijkami Nordic Walking pod opieką fachowej instruktorki-fizjoterapeutki. Kijki zapewniamy. Zajęcia odbędą się w najbliższy czwartek 17 września. Zapisy telefonicznie. Szczegóły w gablocie przed kościołem.

Przypominamy o zachowaniu zaleceń sanepidu w kościele i wokół kościoła.

Dziś  i jutro po Mszy Św. o godz. 18.00 spotkanie dla osób przygotowujących się obecnie do Sakramentu Bierzmowania. Bierzmowanie będzie 15 września w dwóch turach o godz. 16.30 i 18.00. Sakramentu udzieli ks. infułat Lucjan Święszkowski.

Dziękujemy właścicielom restauracji „Pod Różami” oraz właścicielce cukierni „Gasek” pani Agnieszce Jarzębskiej za ofiarowanie ciasta na uroczystości odpustowe.

22 września we wtorek kurs przedmałżeński. 1 spotkanie o godz. 19.00 w salce katechetycznej.

W piątek o godz. 16.00 spowiedź dzieci I komunijnych i ich rodzin ze szkoły z ul. Siennickiej.

Dziś na Mszy Św. o godz 16.00 Poświęcenie tornistrów  dzieci klas I ze szkoły nr 4, 1, 5, 6 i Stara Niedziałka.

W przyszłą niedzielę 20 września o godz. 16.00 poświęcenie tornistrów dzieci z klas I ze szkoły nr 2. i ze szkoły Salezjańskiej.

W przyszłą niedzielę I Komunia Św.  szkoły nr 4. o godz. 11.00. Osoby niezwiązne z I Komunią Św. proszone są o przyjście na inne Msze Św.

Dziś po raz pierwszy przyjęło Pana Jezusa 11 dzieci. Dziękujemy rodzicom dzieci pierwszokomunijnych ze Starej Niedziałki i szkół 1,5,6 za ofiarowanie 1020 zł.

Konferencja przedchrzcielna za tydzień o godz. 17.00 w salce katechetycznej.

Bóg zapłać pewnej rodzinie za ofiarowanie 200 zł i innej rodzinie za 100 zł na spłatę systemu przeciwpożarowego, który jest montowany w kościele.

W najnowszym numerze tygodnika „Idziemy” artykuł: „Świętość i zło w Kościele” – Jak powinniśmy reagować, kiedy dowiadujemy się złych rzeczy o biskupach, kapłanach i zakonnikach? „Chłopak z krzyżem- o co chodzi człowiekowi, który przeszedł Polskę wzdłóż i wszerz z krzyżem na ramionach? W tygodniku „Gość Niedzielny”: „Odpuść człowieku ” – To artykół mówiący o przebaczaniu. Nie mamy obowiązku polubienia swojego winowajcy, mamy obowiązek pokochania go oraz „Katolik wobec LGBT+”. Jest również dostepny Głos Ojca Pio.