XXIII Niedziela Zwykła

Dziś z racji I niedzieli miesiąca po Mszy Św. o godz. 12.30 wystawienie Najśw. Sakramentu i procesja Eucharystyczna na którą w sposób szczególny zapraszamy Służbę Liturgiczną i asystę procesyjną.

Od dziś do wtorku trwa 40-godzinne Nabożeństwo, które poprowadzi O. Korneliusz. Wystawienie będzie w kościele zamiast w kaplicy Adoracji. 8 IX Odpust. Msze Św. o godz.: 6.30, 8.00, 9.30, 11.00, 16.00 dla dzieci i 18.00. Po Mszy Św. procesja Eucharystyczna wokół kościoła. Spowiedź na Mszach Św. Na Mszach Św. także poświęcenie nasion i ziarna siewnego.

Bóg zapłać za ofiary na Katolicki Ośrodek Adpopcyjny. Za tydzień ofiara zbierana na tacę będzie na Seminarium Duchowne.

Dziękujemy za nakrętki i prosimy o dalsze przynoszenie ich do odwołania.

Przypominamy o zachowaniu zaleceń sanepidu w kościele i wokół kościoła.

Informujemy że nasz chór parafialny „Cantate Domino” wznawia swoje próby. Zapraszamy i zachęcamy każdego kto chciałby się włączyć jutro na godzinę 19.00 do salki parafialnej.

Burmistrz naszego miasta informuje, że przez 3 miesiące od 1.09 b.r. trwa Powszechny Spis Rolny który jest obowiązkowy dla rolników. Szczegóły w gablocie przed kościołem.

Z naszej parafii wyjedzie autokar do Loretto 13.09.2020 o godz. 8.30 z księdzem. Koszt 15 zł. Powrót ok. 15.00. Zapisy w kancelarii lub w zakrystii.

W przyszłą niedzielę  o godz. 17.00 odbędzie się różaniec fatimski

W przyszłą niedzielę o godz. 11.00 odbędzie się komunia św. dzieci ze Szkół nr 1,5,6 i Niedziałki, natomiast o godz. 16.00 odbędzie się poświęcenie tornistrów dzieci z klas 1 ze Szkół nr 4,1,5,6 i Starej Niedziałki

Pod chórem jest do nabycia tygodnik „Idziemy” a w nim „Chrystus i Kościół- Na czym polegają współczesne próby zrelatywizowania Jezusa Chrystusa i dlaczego są one niebezpieczne? ” „Z góry czy dołu?” –Czy nauczanie Kościoła ma być zgodne z Bożym objawieniem, czy z ludzkimi oczekiwaniami?; oraz „Kolejny kościół meczetem – o przekształconym w meczet stambulskim kościele, który jest encyklopedią sztuki bizantyjskiej, o znajdującej się tam freskach i mozaikach. W „Gościu Niedzielnym” „Urodziny Najpiękniejszej” – o tajemnicy narodzin NMP i znaczeniu jej w życiu chrześcijańskim.